Kontakt: +421 918 494 464 I info@ekolagen.sk  

 

Kolagén pre Teba

Kolagény na kĺby

Kolagén je najdôležitejšou bielkovinou v našom tele a je zodpovedný za kondíciu celého organizmu. Hovoríme mu tiež "bielkovina mladosti". Tvorí dôležitú stavebnú jednotku spojivových tkanív a spája, chráni a dodáva tvar orgánom. 

Kolagén má vplyv na množstvo tvorby synoviálnej tekutiny a znižuje trenie vo vnútri kĺbu. Jeho nedostatok môže spôsobiť bolesť a vznik degeneratívnej artritídy. Nedostatok kolagénu môže tiež znižovať pružnosť šliach, kostí a svalov, čím sa zvyšuje pravdepodobnosť zranenia. 

Pokles tvorby kolagénu súvisí s vekom. Od 25. roku života sa tvorba kolagénu znižuje. Najväčší pokles je v čase menopauzy, ale aj pri rôznych ochoreniach. Ak ste športovec, mali by ste dopĺňať kolagén pravidelne. Chánite si tak svaly, šľachy a kĺby pred zranením a zabraňujete rýchlemu opotrebovaniu. Tým si viete predĺžiť športovú aktivitu aj o niekoľko rokov. Dopĺňať kolagén je vhodné aj v rekonvalescencii po operáciach a zlomeninách. 

Nedostatok kolagénu v tele je úplne prirodzený jav a je súčasťou procesu starnutia. Je možné s tým bojovať a zachovať organizmus v dobrej kondícii dlhú dobu.

Je dôležité vedieť, aby sa kolagén dokázal zabudovávať, je dôležitý vitamín C. Fajčiari by mali vedieť, že majú niekoľkonásobnú spotrebu vitamínu C.

Prírodný živý kolagén Colvita je lyofilizovaný hydrát kolagénu, má biologickú aktívnosť. Dostáva sa zvnútra do najspodnejších vrstiev kože a zabraňuje strate vody, čím pokožka sa stáva hydratovanou, jemnou a hladkou. . Výsledný efekt je spomalenie starnutia tkanív. Viditeľne sa zlepšuje stav pokožky, vlasy a nechty.  Eliminujú sa drobné žilky a začervenanie. Pomoc pri rosacea.

Živý prírodný kolagén regeneruje spojivové tkanivo, chrupavky, štrutúru kostného kolagénu, oči a vlasy. Urýchľuje rehabilitáciu a hojenie poranení pohybového aparátu a chrupavky. Živý kolagén ocenia fyzicky aktívne osoby, ktoré majú vysoké požiadavky na bielkoviny, športovci, fyzicky pracujúci. 

Triediť podľa: Názvu | Ceny | Odporúčania

Pricemania.sk – Porovnanie cien