Kontakt: +421 918 494 464  I  info@ekolagen.sk

       ekolagen

Naturálny kolagén Graphite Colway 100ml, 200ml

Prírodný transdermálny kolagén Grafhite Colway je odporúčaný pri starostlivosti o vlasy a nechty. Posilňuje vlasy a vlasové cibuľky, pomáha pri problémoch s lupinami vo vlasoch, pri plesniach nôh a nechtov. Používa sa tiež k starostlivosti o zrohovatelú pokožku, pomáha pri preležaninách, omrzlinách, popáleninách. Svoju biologickú aktivitu si zachováva pri teplotách v rozmedzi 5°C - 28°C. Neobsahuje nič, čo neobsahuje ľudské telo, preto nespôsobuje alergie.

Veľkosť obsahu:
Výrobca: Colway
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: K008
Dostupnosť: na sklade
50 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Prírodný naturálny kolagén Grafhite Colway je odporúčaný pri starostlivosti o vlasy a nechty. Posilňuje vlasy a vlasové cibuľky, pomáha pri problémoch s lupinami vo vlasoch, pri plesniach nôh a nechtov. Používa sa tiež k starostlivosti o zrohovatelú pokožku na tele, pomáha pri preležaninách, bercových vredoch, omrzlinách. Svoju biologickú aktivitu si zachováva pri teplotách v rozmedzi 5°C - 28°C. Neobsahuje nič, čo neobsahuje ľudské telo, preto nespôsobuje alergie. Chránený patentom č. 206813.

Kolagén - bielkovina mladosti tvorí viac ako 30% hmotnosti ľudských bielkovín a až  70% kožných bielkovín. Spolu s elastínom vytvára pružnú sieť v dermis, ktorá zaisťuje jej pružnosť a pevnosť, viaže vodu a lipofilné látky. Rovnako určuje stav spojivového tkaniva, čo odráža v skutočnosti stav celého organizmu.

Naturálne prírodné kolagény sú najprirodzenejšie kozmeceutiká na ošetrenie pokožky. Sú antiseptické, preto ich použitie je všestranné, urýchľujú hojenie rán, znižujú viditeľnosť následkov vzniku jaziev.

Transdermálne kolagény pomáhajú aj pri lupienke, pri vypadávaní vlasov - aktivuje vlasové cibuľky, vlasy sa stávajú pevnejšie, zdravšie a menej sa mastia. Pomáha pri lupinách vo vlasoch a zmierňuje svrbenie pokožky hlavy. Taktiež regeneruje pokožku hlavy.

Pomáhajú pri popáleninách, preležaninách, bolestiach kĺbov.  

 

Živé kolagény Colway sú hydráty, nie hydrolyzáty !

Na rozdiel od bežných kozmetických prípravkov, ktoré niekedy dokážu odstrániť až následky starnutia, prírodné živé kolagény Colway pôsobia tak, že pôsobí už na príčiny starnutia.  Vynález výroby kolagénu,  metódou hydratácie rybieho kolagenu, je jedným z najväčších vynálezov biochémie 20. storočia. Prírodný kolagén si totiž zachovává dokonca aj po uložení v nádobe zo skla štrukturu trojitej skrutkovice  - helisy, ktorá je typická len pre bielkoviny živých organizmov. Je to jeden z najväčších objavov svetovej kozmetológie i biotechnológie bielkovin.

Je veľký rozdiel medzi mŕtvymi hydrolyzátmi hovädzieho či bravčového kolagénu, ktorý sa dosiaľ v kozmetológii používa a živým rybím biologicky aktívnym kolagénom Colway.

Kolagén Colway je z biologického hľadiska stále "živá"  bielkovina, revolučný objav.   

Produkty rozpadu trojitej helisy rybieho kolagenu zušľachťuje medzibukové kožné tkanivo tým, že  stimuluje fibroblasty k zvýšenej "produkcii" vlastného kolagenu. Túto schopnosť nemá vo svetovej kozmetike žiaden iný výrobok.

Vynález kolagénu z rýb a jeho výroba je chránená patentom č. 206813.

INCI: Aqua, Collagen, Caprylyl Glycol, Elastin, Lactic Acid

Živý kolagén vo forme transdermálneho gélu 

Na vonkajšie použitie a dopĺňanie kolagénu zvonka je určený prírodný kolagén vo forme gélu. Jeho najdôležitejšou vlastnosťou je transdermálnosť. Pravidelným používaním 1-2 krát denne pomáha:

 • zlepšenie hydratácie a spevnenie pokožky
 • spomalenie prirodzených procesov starnutia
 • viditeľné zlepšenie celistvosti pokožky
 • vyhladenie a zosvetlenie jaziev a strií
 • posilnenie ochabnutej pokožky (tiež na stehnách, zadku, prsiach)
 • regenerácia vlasov a nechtov
 • vyhladenie mimických vrások a zjemnenie hlbokých vrások
 • zosvetlenie stareckých škvŕn a farebných znamienok

ďalej pomáha...

 • v prípade akné vulgaris
 • pri rosacea
 • prevencia a pomoc pri celulitíde
 • zabraňuje tvorbe strií
 • podporuje obeh v žilách a tepnách, pomáha pri kŕčových žílách a spomaľuje tvorbu vlásočníc
 • zmäkčuje okraje starých jaziev a vyhladzuje nové jazvy
 • výborne pôsobí po najrôznejších zásahoch plastickej chirurgie
 • napomáha pri zápalov pokožky a alergickej pokožky
 • napomáha pri lupienke kože
 • zmierňuje bolesti kostí a kĺbov pri artritíde a reumatizme
 • urýchľuje rehabilitáciu po zlomeninách, vyvrtnutiach, po pôrode
 • bráni tvorbe a rozšírovaniu plesní
 • prináša výraznú úľavu pri paradentóze
 • pôsobí ako výborný balzám po holení a depilácii
 • vracia pokožke správný stav po invazívnom peelingu
 • v pediatrii- u detí, ktoré rýchlo rastú, alebo športujú vhodná aplikácia vo forme gélu aj pred nebezpečenstvom vzniku strií

Návod na používanie kolagénov:

Pred aplikáciou vždy predchádza dôkladné čistenie pokožky s vodou. Biologicky aktívne peptidy kolagénu sú lepšie absorbované, keď gél  jemne potľapkávame  na vlhkú pokožku, ako keď natierame.  Najlepší  efekt  native kolagénu vidieť, keď ho aplikujeme  po peelingu.  Odporúča sa kolagén  aplikovať  dvakrát denne, ráno a večer. Podráždená alebo spálená  koža  vyžaduje použitie toľko  kolagénu, koľko dokáže  absorbovať. Prvé účinky cítite ihneď, niekoľko  minút po aplikácii gélu. Ak ostáva  na tvári vysušená  vrstva gélu, znamená to,  že bolo nanesené príliš veľa gélu.

Prvé účinky cítite ihneď, niekoľko  minút po aplikácii gélu. Ak ostáva  na pokožke vysušená  vrstva gélu,  znamená to,  že bolo nanesené príliš veľa gélu. Kolagény aplikujeme vždy na navlhčenú pokožku studenou, či vlažnou vodou. Pri pocite pnutia je treba použiť bežný krém. Voda a tuk obsiahnutý v kréme pôsobia ako ďalší nosič kolagénu pod najspodnejšiu vrstvu pokožky.

Kolagén nezostáva na povrchu kože ako bežné kozmetické prípravky a kolagény. Rybí kolagén Colway má základnú vlastnosť transdermálnosť. Za niekoľko sekúnd prestupuje do najspodnejšej vrstvy pokožky a tým sa stáva aj vynikajúcim nosičom aktívnych lákok z krémov, ktoré bežne zostávajú na povrchu. Tým niekoľkonásobne zvyšuje ich účinnosť. Rovnako to platí aj pri mastiach a mastičkách používaných pri bolestiach chrbta, kŕčových žilách, zápaloch a pod....

Prírodné kolagény boli podrobené klinickým testom. Nespôsobujú alergie, nedráždia a nevzniká závislosť na ich používaní. Nespôsobujú žiadne vedľajšie účinky, sú vhodné aj pre alergickú pokožku. Sú čistým naturálnym produktom bez umelých prísad.

 

Neprehliadnite články o kolagéne na našom

BLOG-u


 

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom