Kontakt: +421 918 494 464  I  info@ekolagen.sk

       ekolagen

Activ Eye 60 kps.

Activ Eye je výťažok zo šafranu s výhodami pre dôležitý orgán, oči. Activ Eye je formulovaný z extraktu šafranu získaného z kvetu crocus známeho vedecky ako Crocus sativus. Každých 20 mg poskytuje 3% kľúčovej zlúčeniny šafranu známej ako crocin. Crocin je najdôležitejšou živinou v šafráne na podporu zdravia zraku. Akonáhle je v žalúdku, je šafran premieňaný na crocetín, ktorý vaše telo rýchlo absorbuje v črevách a dodáva do cieľových oblastí, ako je sietnica. Pomáha chrániť bunky fotoreceptora v sietnici pred oxidačným stresom,   podporovať prietok krvi v sietnici a okolitých oblastiach, podporuje lepšie dodávanie kyslíka do očí.

Výrobca: Activstar
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: A001
Dostupnosť: v sklade dodávateľa. Doručenie 3-5 dní
51 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Vlastnosti a prínosy:

Activ Eye je formulovaný z extraktu šafranu získaného z kvetu crocus známeho vedecky ako Crocus sativus. Šafran je známy ako vzácne kulinárske korenie používané v celom svete už tisícky rokov, ale jeho terapeutické vlastnosti sú menej známe. Dodáva sa vo vegetariánskych kapsuliach.

V posledných rokoch sa podarilo izolovať extrakty s vysokým obsahom účinných látok. Doplnok stravy je formulovaný z vysoko kvalitného šafranového extraktu štandardizovaného na 3% crocin.

Aké výhody sú spojené s ActivEye?

Zistíte, že Activ Eye má veľa pozitív - ale možno najdôležitejšie je, že bol navrhnutý špeciálne pre podporu zachovania zdravia očí. Každých 20 mg poskytuje 3% kľúčovej zlúčeniny šafranu známej ako crocin.

Crocin je najdôležitejšou živinou v šafráne na podporu zdravia zraku. Akonáhle je v žalúdku, je šafran premieňaný na crocetín, ktorý je rýchlo absorbovaný  v črevách a dodávaný do cieľových oblastí, ako je sietnica. Pomáha chrániť bunky fotoreceptora v sietnici pred oxidačným stresom, podporovať prietok krvi v sietnici a okolitých oblastiach. Pomáha podporovať lepšie dodávanie kyslíka do očí.

Šafran má okrem svojich vlastností, ktoré dávajú chuť, nezvyčajne zložité zloženie, pričom doteraz bolo objavených viac ako 100 zlúčenín, vrátane aktívnych princípov, ako sú karotenoidy. Sú známe pre ich antioxidačné potencie. Tieto zlúčeniny sú prírodné oranžové, žlté a červené pigmenty, ktoré sú zodpovedné za to, že šafran je oranžovo-červenej farby. Okrem týchto antioxidantov, šafran sa skladá aj zo safranal. Tento je primárne zodpovedný za vlastnosti koreniny a jej charakteristický zápach.

Už niekoľko rokov sa vedci čoraz viac zaujímajú o potenciál šafranu na udržanie vizuálneho zdravia a prevenciu očných ochorení. Osobitný význam sú dva karotenoidy nazývané crocin a crocetin. Tieto molekuly majú antioxidačné potencie a anti-apoptotic účinok, a tak sa ponúkajú pre prevenciu niektorých očných ochorení.
Môžu tak pomôcť podporiť antioxidačnú obranu sietnicových fotoreceptorov.
Chráňte sietnicu pred denným oxidačným poškodením spôsobeným oxidáciou voľnými radikálmi spôsobeným vystavením vysokým hladinám svetla a fajčeniu.
Zvyšuje prietok krvi do sietnice

Activ eye - pre zdravie očí 

Môže mať výhody pre AMD

S jeho vysokou antioxidačnou aktivitou, šafranový extrakt môže tiež ponúknuť ochranu a prevenciu proti vekom súvisiacej makulárnej degenerácie alebo AMD, jedno z najčastejších očných ochorení.

Toto tiché, bezbolestné ochorenie je charakterizované postupným zhoršením centrálnej časti sietnice, ktorá prestáva správne fungovať. Je to hlavná príčina straty zraku, predovšetkým u ľudí nad 60 rokov. Potenciálne vedie k úplnej slepote. AMD trpiaci človek, čoraz ťažšie vykonáva každodenné funkcie, ako je čítanie alebo riadenie.

To je dôvod, prečo boli vyvinuté nové preventívne spôsoby boja proti zhoršeniu stavu sietnice. Jedným z takýchto produktov je náš doplnok stravy ActivEye ktorý pre vysoký obsah antioxidantov bojuje proti oxidačnému stresu a poškodeniu voľnými radikálmi zodpovednými za bunkové starnutie

Aktívne látky:

100% španielsky šafran (Crocus sativus L.). DNA certifikovaná.
• Štandardizovaný na 3% krokíny pomocou HPLC.
• Vysoká stabilita.
• 100% vertikálne integrovaná.
Halal a Kosher

Diferencovaná hodnota
• Najrýchlejšia absorpcia v porovnaní s inými tradičnými karotenoidmi
• Karotenoid s vysokou rozpustnosťou vo vode.
• Nízka dávka: 20 mg / deň.
• Vyrobené v Španielsku. Vlastné polia a ťažobné zariadenie.
• Najmodernejší proprietárny výrobný proces.

Bioaktívne zlúčeniny
ActivEye je zložkou novej generácie pre podporu a prevenciu zdravia očí. Pomocou HPLC sa štandardizuje na 3% krokíny. Krokusy sú hlavnými karotenoidmi šafranu, ktoré sú silnými antioxidantmi a súvisia s prevenciou makulárnej degenerácie spojenej s vekom

Najrýchlejšia absorpcia
Crociny prítomné v ActivEye dosahujú maximálnu koncentráciu v krvi už po 1,5 hodine , čo je rýchlejšie ako iné tradičné karotenoidy používané pre zdravie očí, ako je luteín (7-8h) 8, zeaxantín (13-14h) 9 a 13- karotén (24 - 30 hodín)

Návod na užívanie:

Odporúčané dávkovanie - 1 kapsula denne. Obsah balenia je dávka na 2 mesiace. Odporúča sa užívať aspoň 3 - 6 mesiacov bez prerušenia.

 

Subjekt zodpovedný za informácie o potravinách:

Activstar s.r.o., Dolný Moštenec 163, 01701 Považská Bystrica


Upozornenie! Podľa nariadenia EP a rady ES č. 1924 z roku 2006,

nemôžu byť žiadnym doplnkom výživy priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Tieto informácie hovoria o všeobecných účinkoch jednotlivých zložiek, o ktorých sa dočítate v encyklopédiách a náučnej literatúre.
Všetky uvedené informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach sú súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení doplnkov výživy prípadne ich nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky doplnku výživy treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom