Ako prežiť jesenný útok bacilov
Krásne letné dni sú za nami a je tu opäť obdobie, kedy každý druhý človek na ulici pokašlieva, odpadkové koše v kancelárii sa nezadržatelne plnia posmrkanými kapesníkmi a lekárne zažívajú nápor záujemcov o najrôznejšie vitamíny či tabletky na stlmenie chrípky a zvýšenej teploty. Ako sa vyhnúť náporu armády bacilov, které sa snažia narušiť náš imunitný systém?
Pohyb, pohyb, pohyb
Môže to znieť ako zlý vtip, ale choďte si každé ráno zabehať. Ak beh už nie je pre vás zo zdravotných dôvodov, alebo pre vek to "pravé orechové", choďte rezkým krokom peškom do práce, či z práce. Alebo si nájdite obľúbenú pohybovú aktivitu. Dnes je veľmi veľa možností, najdôležitejšia je pravidelnosť. Pravidelný pohyb totiž výrazne posilní váš imunitný systém, ktorý potom bude môcť ďaleko efektívnejšie brániť vaše telo. A navyše, ak spojíte šport s regeneráciou vo forme sauny alebo napríklad bazénu, zvýši vašu šancu k obrane pred nákazou a už vás neskolí každá maličkosť.
Strava a prísun vitamínov
Naše telo je “poháňané” stravou. Keď do automobilu s naftovým motorom nalejete benzín, veľmi ďaleko nedôjdete. Rovnako tak, keď budete konzumovať len fastfoody a vyprážané pokrmy, vaše telo nebude mať z čoho brať živiny k tomu, aby sa mohlo efektívne brániť bacilom.
Preto konzumujte kvalitnú vyváženú stravu, ktorá vám nezaťaží organizmus, ale dodá vášmu telu kvalitné živiny. Jedzte dostatečné množstvo ovocia a zeleniny, lebo sú skvelým zdrojom prírodných vitamínov a minerálov. Ak vám zelenina veľmi nechutí, skúste to inak. Urobte si šaláty s olivovým olejom, dochuťte koreninami, ktoré nakoniec sú tiež zdrojom živín, prípadne skúste zeleninu rozmixovať spoločne s ďalšími prísadami do lahodného smoothie. Že otrepané? Možná, ale ruku na srdce, robíte to? Čo je zdravá strava a má vôbec význam?
V jeseni ešte čerpeme vitamíny z letnej úrody. Nezabúdajme na vitamín D. Využite každú možnosť vystaviť sa slniečku, aj keď už "zubatému". A nezabudnime sa o prísun vitamínu D postarať v strave, prípadne v doplnkoch výživy ColamiD či ColDeKa.
Svetelná terapia
Zima je dlhá a o priaznivých účinkoch svetla na živý organizmus už nikto nepochybuje. Svetlo využívajú aj moderné lekárske zariadenia pri liečení množstva chorôb. Vedeli ste, že v krajinách, kde majú málo slnečného svetla nájdete lampy pre fototerapiu v kanceláriach, aj na rôznych verejných miestach? Tak prečo si nezabezpečiť prevenciu a domáceho lekára Medolight? Pomôže aj pri únave, bolestiach, či rehabilitácii. A.... je vždy po ruke.
Návšteva lekárne
Zámerne som nechala túto možnosť až na samotný záver článku. Pokiaľ sa dá, osobne sa snažím vyhýbať farmaceutickým výrobkom. Prečo hneď chodiť pre chémiu, keď je všade okolo nás množstvo prírodných zdrojov a možností ako posilniť imunitný systém? Ale ak je to nutné, som vďačná za vynález vo forme antibiotík, či iných podporných liekov, ktoré zmierňujú priebeh choroby. Vďaka pohybu a zdravej životospráve to nie je až tak často.
V rodine zbierame a sušíme bylinky ako mäta, šípky, rebríček, tymián, malinové, jahodové, rakytníkové listy, púpavu, nechtík a v zime je z nich úžasný čaj. No nie všetko bohatstvo prírody nájdeme na lúkach, či záhradách. Zaberá to čas a nevyhnutné sú vedomosti. Sú špeciálne profesie, ktoré sa týmto veciam venujú, tak prečo nevyužiť ich potenciál?
Pohodlnejšie je siahnuť po dostupných doplnkoch stravy. Hľadám 100% z prírodných zdrojov, vyrábané šetrnými technológiami so zachovaním vysokej koncentrácie aktívnych zložiek a živín. Pretože ešte viac, ako zloženie, je dôležitá kvalita, synergia zložiek, ktoré obsahujú a vstrebateľnosť. Vsádzam na kvalitu a čistotu...