Kontakt: +421 918 494 464  I  info@ekolagen.sk

       ekolagen

Natívne kolagény

Revolúcia v omladzovaní má svojho favorita! Natívne kolagény ( tiež nazývané kolagény 3. generácie ), vznikli z pôvodného naturálneho kolagénu (tropokolagénu), kde trojitá helisa bola "rozbitá" na kratšie reťazce, aminokyseliny a peptídy. Keďže sú reťazce kratšie, umožňuje to lepšie čistenie kolagénu, vyššiu farebnú stálosť a možnosť suplementácie. Transdermálnosť, najzákladnejšia vlastnosť kolagénov Colway bola zachovaná. Dajú sa emulgovať.

Helisa sa síce rozbila, ale skladba kolagénu ostala zachovaná ( Aqua, Collagen, Caprylyl Glycol, Elastin, Lactic Acid )! Výhodou natívnych kolagénov pred naturálnymi je ich vyššia stabilita vo farbe, teplote (až do 60°C) a dovoľujú ich obohatenie o ďalšie látky (suplementácia), čo je obrovský prínos v kozmetológii. Okrem neobohateného kolagénu PURE mohli vzniknúť natívne kolagény GOLD a DNA obohatené o ďalšie omladzujúce aktívne zložky. 

Ďalším pozitívnou výhodou natívnych kolagénov je pH 5,5 čo je bližšie ľudskej pokožke, preto je prijateľný pre pokožku. Jediný taký produkt antiage na svete!

Kolagén "bielkovina mladosti", tvorí viac ako 30% hmotnosti ľudských bielkovín a až  70% kožných bielkovín. Spolu s elastínom vytvára pružnú sieť v dermis, ktorá zaisťuje jej pružnosť a pevnosť, viaže vodu a lipofilné látky. Rovnako určuje stav spojivového tkaniva, čo odráža v skutočnosti stav celého organizmu.

Natívne kolagény dopĺňajú kožu o "proteín mladosti"  - postupne a neinvazívne, bez nutnosti injekcie.

Okamžite po aplikácii vyhladzuje a spevňuje kožu. Na trvalý revitalizačný účinok je potrebné vyčkať asi 110 dní systematického používania. Práve také obdobie potrebuje náš organizmus na to, aby prebehla fyziologická výmena kolagénovej štruktúry v koži. Tento proces nie je možné urýchliť ani častejšími aplikáciami, ani použitím väčšieho množstva gélu.

Až 96% respondentov uviedlo, že natívne kolagény spevňujú kožu

Návod na používanie kolagénov:

Pred aplikáciou vždy predchádza dôkladné čistenie pokožky s vodou. Biologicky aktívne peptidy kolagénu sú lepšie absorbované, keď gél  jemne potľapkávame  na vlhkú pokožku, ako keď natierame.  Najlepší efekt  native kolagénu vidieť, keď ho aplikujeme  po peelingu.  Odporúča sa kolagén  aplikovať  dvakrát denne, ráno a večer. Podráždená alebo spálená  koža vyžaduje použitie toľko  kolagénu, koľko dokáže absorbovať. Prvé účinky cítite ihneď, niekoľko  minút po aplikácii gélu. Ak ostáva  na tvári vysušená  vrstva gélu,  znamená to,  že bolo nanesené príliš veľa gélu.


Filter
Cena