Kontakt: +421 918 494 464  I  info@ekolagen.sk

       ekolagen

Naturálne kolagény

Naturálne kolagény Colway Naturálne kolagény Colway

Kolagén "bielkovina mladosti", tvorí viac ako 30% hmotnosti ľudských bielkovín a až  70% kožných bielkovín. Spolu s elastínom vytvára pružnú sieť v dermis, ktorá zaisťuje jej pružnosť a pevnosť, viaže vodu a lipofilné látky. Rovnako určuje stav spojivového tkaniva, čo odráža v skutočnosti stav celého organizmu.

Všetky kolagénové gély ponúkané v Colway tvoria natívne, transdermálne a biologicky aktívne bielkoviny. Predstavujú produkty anti-age jedinečné v celosvetovom meradle s mnohoročnou povesťou, ktoré na rozdiel od množstva krémov na trhu  – nebojujú s následkami, ale útočia na príčinu prejavov starnúcej pokožky. 

Živé kolagény Colway sú hydráty, nie hydrolyzáty !!!

Na rozdiel od bežných kozmetických prípravkov, ktoré niekedy dokážu odstrániť až následky starnutia, prírodné živé kolagény Colway pôsobia tak, že pôsobia už na príčiny starnutia.  Vynález výroby kolagénu,  metódou hydratácie rybieho kolagénu, je jedným z najväčších vynálezov biochémie 20. storočia. Prírodný kolagén si totiž zachovává dokonca aj po uložení v nádobe zo skla neporušenú štruktúru trojitej skrutkovice  - helisy, ktorá je typická len pre bielkoviny živých organizmov. Je to živá, biologicky aktívna bielkovina, ktorá sa dokáže spojiť s vláknami ľudskej bielkoviny. Je jedným z najväčších objavov svetovej kozmetológie i biotechnológie bielkovin.

Je veľký rozdiel medzi mŕtvymi hydrolyzátmi hovädzieho či bravčového kolagénu, ktorý sa dosiaľ v kozmetológii používa a živým rybím biologicky aktívnym kolagénom Colway.

Kolagén Colway je z biologického hľadiska stále "živá"  bielkovina, revolučný objav.   

Produkty rozpadu trojitej helisy rybieho kolagenu zušľachťuje medzibukové kožné tkanivo tým, že  stimuluje fibroblasty k zvýšenej "produkcii" vlastného kolagenu. Túto schopnosť nemá vo svetovej kozmetike žiaden iný výrobok! Preto nielen spomaľuje starnutie, ale zvráti proces starnutia a tým sa odlišuje od iných kolagénov, roky používaných v kozmetike. (Pomer vstrebaného kolagénu k novo vytvorenému kolagénu vo fibroblastoch môže byť až 1:100)

Naturálne kolagény patria k transdermálnym biologicky aktívnym kolagénom 2. generácie.  Svoju biologickú aktivitu si zachovávajú v rozmedzi 5°C  - 28°C. Obsahuje 19 aminokyselín, medzi inými najvýznamnejšie prolín, hydroxiprolín, a získal kladné hodnotenia svetových kozmetických odborníkov a špecialistov medicíny za prelomové schopnosti obnovy pokožky v miestach tvorby vrások a nárastu kožného tkaniva.  

Vynález kolagénu z rýb a jeho výroba je chránená patentom č. 206813.

Vyrába sa  z najušľachtilejších druhov sladkovodných rýb, ktoré sú chované v nádržiach, konkrétne za účelom výroby kolagénu. Kvalita a farba výsledného produktu závisí od počtu filtrácie cez filtre z vlákien priadky morušovej. Výsledným produktom je čistý prírodný kolagénový gél, bez akýchkoľvek umelých prísad a farbív. Kolagén Platinum je 3x, kolagén Silver 2x a Grafhite 1x filtrovaný. Kolagén Platinum je vyrábaný z časti brucha, Silver z časti bokov a Grafite z chrbta sladkovodných rýb. To ale nič nemení na ich transdermálnych vlastnostiach.

Naturálne kolagény obsahujú len tie zložky, ktoré obsahuje naše telo - vodu, kolagén, kyselinu mliečnu a elastin.

Dobrý pocit na pokožke a zlepšenie stavu pokožky ucítite už po prvom použití. Ale skutočný účinok naturálnych kolagénov očakávajte po cca 110 dňoch pravidelného používania,  kedy dochádza ku klinicky overenému nárastu kožného tkaniva (vyplnenie vrások) a celkovej výmene kolagénu v pokožke.  Príjemný pocit máte už po prvej aplikácii. Nie je dôležité aplikovať veľké množstvá, ale pravidelnosť a dostatok vody.  Všetky kolagény Colway sú antiseptické, takže pri aplikácii sa nemusíte obávať. 

Naturálne kolagény a ich použitie Naturálne kolagény a ich použitie

Návod na aplikáciu prírodných kolagénov

Pred aplikáciou vždy predchádza dôkladné čistenie pokožky.  Biologicky aktívne peptidy kolagénu sú lepšie absorbované, keď gél jemne potľapkávame na vlhkú pokožku, ako keď natierame.  Najlepší efekt  naturálneho kolagénu vidieť, keď ho aplikujeme  po peelingu.  Odporúča sa kolagén  aplikovať dvakrát denne, ráno a večer.

Podráždená alebo spálená  koža  vyžaduje použitie toľko  kolagénu, koľko dokáže  absorbovať. Prvé účinky cítite ihneď, niekoľko  minút po aplikácii gélu. Ak ostáva  na tvári vysušená  vrstva gélu,  znamená to,  že bolo nanesené príliš veľa gélu. Kolagény aplikujeme vždy na navlhčenú pokožku studenou, či vlažnou vodou. Pri pocite pnutia je treba použiť bežný krém. Voda a tuk obsiahnutý v kréme pôsobia ako ďalší nosič kolagénu pod najspodnejšiu vrstvu pokožky.

Kolagén nezostáva na povrchu kože ako bežné kozmetické prípravky a kolagény. Rybí kolagén Colway má základnú vlastnosť transdermálnosť. Za niekoľko sekúnd prestupuje do najspodnejšej vrstvy pokožky a tým sa stáva aj vynikajúcim nosičom aktívnych lákok z krémov, ktoré bežne zostávajú na povrchu. Tým niekoľkonásobne zvyšuje ich účinnosť.    

 

Neprehliadnite článok v našom BLOG-U

Živý kolagén - nie je kolagén ako kolagén


Filter
Cena