Kontakt: +421 918 494 464  I  info@ekolagen.sk

       ekolagen

Kolagény na kĺby

Kolagén je najdôležitejšou bielkovinou v ľudskom tele, nazývanou tiež „bielkovinou mladosti“, ktorá tvorí  viac ako 30% bielkovín ľudského organizmu a až 70% bielkovín kože. Spolu s elastínom tvorí v pokožke pružnú sieťku, ktorá je zodpovedná za jej pružnosť a pevnosť. Kolagén tvorí dôležitú stavebnú jednotku spojivových tkanív a hraje dôležitú úlohu pri kondícii a starnutí celého organizmu. Práve táto bielkovina tvorí, spája a dodáva tvar orgánom.

Nedostatok kolagénu môže tiež znižovať pružnosť šliach, kostí a svalov, čím sa zvyšuje pravdepodobnosť zranenia a vzniku úrazov.

Kolagén má vplyv na množstvo tvorby synoviálnej tekutiny a znižuje trenie vo vnútri kĺbu. Jeho nedostatok môže spôsobiť bolesti a vznik degeneratívnej artritídy. .

Colvita - chráni svaly, šľachy a kĺby pred zranením a zabraňuje rýchlemu opotrebovaniu, čím dokáže o niekoľko rokov predĺžiť športovú aktivitu. Dopĺňať kolagén je vhodné aj v rekonvalescencii po operáciach a zlomeninách.

Vitamín C-olway s kolagénom - skvelá kombinácia, nakoľko pre viazanie kolagénu v tele je bezprostredne nutné mať dostatok vitamínu C


 

Filter
Cena