Kontakt: +421 918 494 464  I  info@ekolagen.sk

       ekolagen

ColamiD - aminokyseliny a minerály z mletých rybích kostí s vitamínmi D3 a K2, 60 kps

Bohatý prírodný komplex aminokyselín, minerálov a vitamínov. Čisté mleté rybie kosti - najstarší doplnok stravy na svete. Stimuluje osteoblasty k tvorbe kolagénu, má priaznivý vplyv na kosti a podporu imunity. Je vhodným prípravkom pre mládež v procese rastu, ale aj pre dospelých ako zdroj aminokyselín, minerálov a vitamínu D3 a K. ColamiD obsahuje suroviny s certifikátmi o mikrobiologickej čistote štandartizácie v EU. Neobsahuje glutén.

Výrobca: Colway International
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: K017
Dostupnosť: na sklade
39 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

ColamiD stimuluje osteoblasty, má priaznivý vplyv hlavne na pohybový aparát. Je vhodným prípravkom aj pre deti v procese rastu, ale aj pre dospelých na udržanie si pevných kostí ako zdroj aminokyselín, minerálov a vitamínu D3.

Vedeli ste, že práve mleté rybie kosti sú snáď najstarším doplnkom stravy na svete? Od Aljašky cez Norské fjordy až po Island od nepamäti všetci obyvatelia Severu nikdy nevyhadzovali kosti zo zjedených rýb. Starostlivo ich mleli a dodávali do jedál.

Rybie kosti v prášku, v iných častiach sveta napr. mleté vaječné škrupiny, či podobné, na prvý pohľad   nejedlé zvieracie produkty, už pred tisíckami rokov zachraňovali zdravie ľuďom. Týmto najprirodzenejším spôsobom si doplňovali minerály, aminokyseliny a vitamíny.

Takto to zvládali Eskimáci, Evenkovia, Čukčovia a Vikingovia, ktorí trávili dlhé mesiace na bojových výpravách, prípadne cestovatelia navštevujúci miesta, v ktorých býval dosiahnuteľný pokrm veľmi obmedzený. Prežívali i v najnáročnejších predstaviteľných podmienkach sibírski odsúdenci i väzni Gulagov...

Severské národy,  vzhľadom na drsné klimatické podmienky to robia dodnes. Dbajú o dôsledné využitie prírodných zdrojov. Z kostí sladkovodných rýb,  ktoré poskytujú bohaté a hlavne ekologicky čisté vodné plochy, získavajú vitalizujúci a životodárny doplnok stravy, bohatý na mikro- a makro-  častice, aminokyseliny a vitamíny. Sú to hlavne vápnik a fosfor, tak prepotrebné pre stavbu našich kostí a zubov. Nadrobno pomleté, vo forme prášku ich pridávali a pridávajú do stravy.

Ku vzniku  COLAMID-u inšpirovala práve jednoduchosť a bohatstvo prírodnej zložky ako sú rybie kosti.  Pre kvalitnejšie využitie prírodných látok z kostí rýb, je ColamiD doplnený o vitamín D3, ktorý podporuje vstrebávanie vápnika  a fosforu.  Vápnik a fosfor sú dôležité  prvky pre vývoj kostí u detí a posilnenie kostry u dospelých.  Udržiavanie optimálnej hladiny vitamínu D3 zvyšuje stabilitu  imunitného systému.  

Doplnený vitamín D3  je získavaný z lanolínu oviec  a je oveľa ľahšie vstrebateľný, až o 70% viac, ako jeho rastlinné ekvivalenty. 

ColamiD dodáva do nášho organizmu ľahko vstrebateľný vápnik a fosfor v najprirodzenejšej forme.   Obidva prvky sú nutné pre pevné kosti, chrupavky, svaly a zuby. Potrebujeme ich tiež  k správnemu energetickému metabolizmu. Vápnik kontroluje aj telesnú hmotnosť, vitamín D3 je nevyhnutný pre normálny rast a vývoj kostí a je preto ideálny aj pre podávanie deťom. Pre menšie deti je vhodný prípravok BabyCol.  

Existujú kanadské aj ruské výskumy, ktoré potvrdzujú pozitívny prínos takéhoto dopĺňania  potravy na zdravie.  Pritom je dôležité zdôrazniť, že kosti severských sladkovodných rýb nekumulujú žiadne  toxíny (na rozdiel od morských rýb stredného pásma). Dodávajú polyaminokyseliny, oligo- a poly-peptidy, glykozminoglukány a predovšetkým 19 stavebných aminokyselín pre stavbu kostného tkaniva.

Aktívne látky:

Fosfor: - prispieva k správnemu energetickému metabolizmu, pomáha pri správnej funkcii bunečných membrán, pomáha pri udržiavaní pevných kostí a zdravých zubov

Vápnik: - podieľa sa na procese delenia buniek, je nevyhnutný pre udržanie pevných kostí a zdravých zubov

Vitamín D -  pomáha pri spránej absorbcii vápnika a fosforu, udržiavať správnu hladinu vápnika v krvi, pri udržiavaní pevných kostí, správnemu fungovaniu svalov, udržiavaniu zdravých zubov, správnemu fungovaniu imunitného systému, podieľa sa na delení buniek. Je získavaný z lanolínu

Vitamín K - prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi, pri udržiavaní pevných kostí. Je extrahovaný zo s´je japonskej prvotriednej kvality.

 

Odporúčané denná porcia:

2 kapsule denne zapiť dostatočným množstvom vody, s jedlom

 

Obsah v dennej dávke (2 kps. denne):

Zložky Množstvo v 2 kapsliach % RWS (referencyjna wartość spożycia)
Prášok :   
► bielkoviny
► vápnik
1100 mg
726 mg
82,06 mg
-
-
10,26%

 

vápnik 117,94 mg 14,74%
vitamín D 50 µg 1000%
vitamín K 75 µg 100%

 

 


 

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Ak sa náhodou na stránke vyskytli takéto, prípadne podobné spojenia, sú to len osobné skúsenosti našich klientov. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale

 

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom