Kontakt: +421 918 494 464 I info@ekolagen.sk  

Kolagén pre Teba

 

 

ColamiD - mleté rybie kosti, minerály, vitamíny D3 a K2, 60 kps.

Bohatý prírodný komplex aminokyselín, minerálov a vitamínov. Najprirodzenejší a najstarší doplnok potravy, čisté mleté rybie kosti.  Stimuluje osteoblasty k tvorbe kolagénu, ocenia to hlavne naše kosti. Je vhodným prípravkom aj pre staršie deti v procese rastu, ale aj pre dospelých na udržanie si pevných kostí.  Bohatý zdroj  aminokyselín, minerálov a vitamínov doplnený o vitamín D a K. ColamiD obsahuje suroviny s certifikátmi o mikrobiologickej čistote štandartizácie v EU. Bez gluténu

Výrobca: Colway International
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: K017
Dostupnosť: na sklade
39.90
ks

Vlastnosti a prínosy:

ColamiD stimuluje osteoblasty a má priaznivý vplyv hlavne na pohybový aparát. Je prírodným zdrojom aminokyselín, minerálov, vitamínu D3 a vitamínu K.  Vhodný prípravok pre dospelých na udržanie si pevných kostí a tiež pre staršie deti v procese rastu.

Ku vzniku COLAMID-u viedla myšlienka jednoduchosti a bohatstvo prírodnej zložky ako sú rybie kosti.  Pre kvalitnejšie využitie prírodných látok z kostí rýb, je ColamiD doplnený o vitamín D3, ktorý podporuje vstrebávanie vápnika  a fosforu.  Vápnik a fosfor sú dôležité  prvky pre vývoj kostí u detí a posilňovanie kostry u dospelých.  Optimálna hodnota vitamínu D3 je dôležitá na stabilitu  imunitného systému , znižuje výskyt infekcií, nádorových ochorení  a aj napr. cukrovky. 

Vitamín D3  je získavaný z lanolínu oviec  a je až o 70% viac a ľahšie vstrebateľný ako jeho rastlinné ekvivalenty. 

ColamiD dodáva do nášho organizmu ľahko vstrebateľný vápnik a fosfor v najprirodzenejšej forme.   Obidva prvky sú nutné pre zdravé kosti, chrupavky, svaly a zuby. Potrebujeme ich k správnemu energetickému metabolizmu. Vápnik kontroluje aj telesnú hmotnosť, vitamín D3 je nevyhnutný pre normálny rast a vývoj kostí.  

Severské národy pre svoje drsné a ťažké klimatické podmienky vždy dbali o maximálne využitie prírodných zdrojov. Z kostí sladkovodných rýb , ktoré poskytujú bohaté a hlavne ekologicky čisté vodné plochy, získavali vitalizujúci a životodárny doplnok stravy , bohatý na mikro- a makro-  častice, aminokyseliny a vitamíny. Nadrobno ich mleli na prášok a ten pridávali a pridávajú do stravy.  

Je dôležité zdôrazniť, že kosti severských sladkovodných rýb nekumulujú žiadne  toxíny (na rozdiel od morských rýb stredného pásma). Dodávajú polyaminokyseliny, oligo- a polypeptidy, glykozminoglukány a predovšetkým 19 stavebných aminokyselín pre stavbu kostného tkaniva.

Aktívne látky:

Fosfor: - prispieva k správnemu energetickému metabolizmu, pomáha pri správnej funkcii bunečných membrán, pomáha pri udržiavaní pevných kostí a zubov

Vápnik: - podieľa sa na procese delenia buniek, je nevyhnutný pre udržanie pevných kostí a zubov

Vitamín D -  pomáha pri spránej absorbcii vápnika a fosforu, udržiavať správnu hladinu vápnika v krvi, pri udržiavaní pevných kostí, správnemu fungovaniu svalov, udržiavaniu zdravých zubov, správnemu fungovaniu imunitného systému, podieľa sa na delení buniek

Vitamín K - prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi, pri udržiavaní pevných kostí

INCI: ngredients: Fish powder, Calcium, Fish gelatin – capsule, Anti-caking agent (Magnesium Salts of Fatty Acids), Vitamin D (Cholecalciferol), Vitamin K (Menachinone 7).

 

Obsah v dennej dávke (2 kps. denne):

Zložky Množstvo v 2 kapsliach % RWS (referencyjna wartość spożycia)
Prášok :   
► bielkoviny
► vápnik
1100 mg
726 mg
82,06 mg
-
-
10,26%

 

vápnik 117,94 mg 14,74%
vitamín D 50 µg 1000%
vitamín K 75 µg 100%

 

Odporúčané denná porcia:

2 kapsule denne zapiť dostatočným množstvom vody, konzumovať s jedlom

 

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Ak sa náhodou na stránke vyskytli takéto, prípadne podobné spojenia, sú to len osobné skúsenosti našich klientov. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale