Kontakt: +421 918 494 464  I  info@ekolagen.sk

       ekolagen

Posilňujúci šampón na vlasy a vlasové cibuľky, 200 ml

NÁŠ TIP

Výnimočnosť tohto šampónu spočívá v  použití biologicky aktívnej formy diosmínu. Diosmin pôsobí na rast vlasov priamo v mieste, kde vlas vzniká. Spôsobuje sťahy a uvoľňovanie krvných ciev vo vlasovej cibuľke. Výsledkom je lepšie prekrvenie, čo znamená viac živín pre kmeňové bunky vlasov. Vlasy rastú rýchlejšie, sú pevnejšie a hustejšie. Je určený predovšetkým osobám s oslabenými vlasovými cibuľkami a so sklonom k nadmernému vypadávaniu vlasov. Vhodný tiež pre vlasy zničené na ich regeneráciu.

Výrobca: Colway
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: K034
Dostupnosť: na sklade
28 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Vlasový šampón s diosminom pre husté vlasy je ďalším revolučným produktom Colway. Jeho výnimočnosť  spočívá v  použití biologicky aktívnej formy diosminu, použitý prvykrát v histórii vlasovej kozmetiky.  

Šampón pre husté vlasy s diosminom na rozdiel od iných šampónov na trhu určených k regenerácii vlasov, pôsobí nielen behom umývania vlasov, ale celý čas až do nasledujúceho umývania. Diosmin sú  mikronizované pevné častice, ktoré zostávajú v póroch pokožky hlavy aj po opláchnutí vlasov vodou. Spôsobujú lepšie a dlhotrvajúce prekrvenie vlasových cibuliek. Viditeľným výsledkom je zníženie vypadávania vlasov pri česaní – a to už po 2-3 použitiach.

Trvalé zhustnutie vlasov môžete očakávať  až budú všetky živé cibuľky zregenerované a vyrastie z nich nový vlas, takže asi po 2-3 mesiacoch používania. Počas tejto doby sa odporúča používať šampón s diosmínom minimálne dvakrát týždenne.  Ak chcete dosiahnuť ešte lepšie výsledky, doporučuje sa vtierať do pokožky hlavy Naturálny kolagén Grafite Colway, ktorý podporuje účinky Vlasového šampónu s diosminom. Viď "Rituál proti vypadávaniu vlasov"

Výrobok neobsahuje ropné produkty, preto neočakávajte silné peniace vlastnosti. Je určený predovšetkým osobám s oslabenými vlasovými cibuľkami so sklonom k nadmernému vypadávaniu vlasov. 

Hlavnú úlohu v tomto produkte hrá diosmín. Je to prírodná zlúčenina, ktorá sa nachádza v mnohých rastlinách. Patrí do skupiny flavonoidov, ktoré vykazujú znamenitú antioxidačnú aktivitu a tým chráni pred voľnými radikálmi.

Diosmin má úžasnú vlastnosť, ktorá je mimoriadne užitočná pre udržanie objemu vlasov a to tým, že spôsobuje sťahy a uvolňovanie ciev vo vlasovej cibuľke. Vďaka tomu prirodzeným spôsobom zrýchľuje prietok krvi. A samozrejme, oblasť, ktorá je dobre prekrvená je lepšie okysličená a vyživená, zároveň sa z nej lepšie odvádzané toxíny a oxid uhličitý. Vlasová cibuľka je tak rýchlejšie zasobená aktivnými látkami potrebnými k rastu vlasov. 

V šampóne sa nachádza mikronizovaný diosmín, to znamená, že je ve forme veľmi malých častíc - menších ako 5mikrónov. Vďaka tomu dobre prenikajú do vlasovej pokožky a pôsobia vo vlasovom folikule. Vďaka mikronizácii sa tiež malé čiastočky diosmínu dlhšie a lepšie udržia v blízkosti vlasových cibuliek. Udržia sa v nerovnostiach na pokožke počas oplachovania, prekrvujú vlasovú cibuľku oveľa dlhšie a vydržia až do dalšieho umývania vlasov. 

Ďalšie aktívne zložky, ktoré Šampón obsahuje dobre a kvalitne vyživujú vlasy a pôsobia uzdravujúco na pokožku hlavy.  Aktívne výživné látky nevyhnutné pre rast vlasov sa do cibuľky môžu transportovať buď krvou ( strava, doplnky stravy), alebo tiež cez vlasovú pokožku – aplikáciou šampónu s využitím mechanizmov, ktoré zaisťujú transdermálnosť.

Vzhľadom k tomu, že vlas má bielkovinovú štruktúru, obsahuje Šampón obsahuje aj kolagén. Práve ten je nosičom mnohých aminokyselín nevyhnutných pre stavbu proteínovej štruktúry vlasov.

Ďalšími nemenej dôležitými zložkami sú rakytníkový olej, extrakt z lipy striebornej, extrakt z láskavca (amarant), kolagen, Vitamín E.....

Rakytníkový olej obsahuje flavonoidy, karotenoidy a množstvo vitamínov (napr. C, B, A ), minerálne soli a nenasýtené mastné kyseliny. Posilňuje vlasy a eliminuje ich vypadávanie. Regeneruje a dodáva im lesk, pevnosť a pružnosť.

Extrakt z láskavca je zdrojom mnohých polysacharidov, bielkovín, nepostradatelných nenasýtených mastných kyselín a vitamínu E. Má antioxidačné účinky, chráni vitalitu vlasových cibuliek. Prispieva tiež k zlepšeniu hustoty vlasov, ale aj k zlepšeniu kvality a zdravému vzhľadu.

Extrakt z lipy striebornej pôsobí ukľudňujúco na podráždenú pokožku hlavy, reguluje kožný  maz a má protizápalové účinky.

Pamätajte si, že krása vlasov veľmi závisí aj od vlastností pokožky hlavy. Náš Šampón zabraňuje jej podráždeniu, obnovuje jej hydrolipidový plášť a tým zaisťuje potrebnú hydratáciu. Chráni ju tiež pred pôsobením voľných radikálov, vďaka čomu si pokožka zachováva svoju prirodzenú funciu. Antioxidačná ochrana je tiež veľmi dôležitá i pre zachovanie hustoty vlasov, pretože keď na náš organizmus pôsobí stres, dochádza k nadmernému vypadávaniu vlasov.  

Očakávané účinky: 

Hustejšie vlasy, zníženie vypadávania vlasov, silné a zdravé a pružné vlasy

Aktívne látky:

Diosmin - stimuláciou vlasových folikulov posilňuje oslabené vlasy a stimuluje ich intenzívny rast. Diosmin spôsobuje zmrštenie a relaxáciu krvných ciev vo vlasových folikuloch - živej časti vlasov. Výsledkom je zvýšený prietok krvi v tejto oblasti, čo prispieva k dodávaniu viacerých živín do jednotlivých buniek.

Hesperidín - organická zlúčenina, ktorá patrí medzi flavonoidy, a prirodzene sa vyskytuje v citrusových plodoch. Má antioxidačné vlastnosti, ktoré posilňujú kapiláry, čo je dôležité pre zlepšenie kvalitu prekrvenia vlasových cibúľ.

Rakytník (Hippophae Rhamnoides L.) - zdroj flavonoidov, karotenoidov, vitamínov C, B (B1, B2, B6), K, A, E, minerálnych solí (železo, bór, mangán) a nenasýtených mastných kyselín, posilňuje vlasy a zabraňuje vypadávaniu vlasov. Je ideálny pre všetky typy vlasov: obnovuje, regeneruje, dodáva lesk a pružnosť.

Extrakt z lipy striebornej (Tilia tomentosa) - je odporúčaný najmä pre suché, slabé a poškodené vlasy, má protizápalové a zvlhčujúce vlastnosti, zmierňuje podráždenie pokožky hlavy a znižuje tvorbu mazu. Má priaznivý vplyv na stav vlasov, vďaka čomu sú pružné a lesklé.

Kolagén - podporuje rast vlasov a regeneráciu ich štruktúry stimuláciou činnosti vlasového folikulu a dodávaním aminokyselín. Tiež dodáva vlasom silu a hladkosť

Extrakt z láskavca metličkového - amarant (Amaranthus Caudatus) - poskytuje veľké množstvo polysacharidov, proteínov, esenciálnych mastných kyselín a tokoferolov. Tieto zložky vďaka svojej vysokej biologickej podobnosti so zložkami tvoriacimi štruktúru vlasu umožňujú rekonštrukciu defektov vo vlasovom korienku, čím vlas vyhladzujú, zvyšujú ich pružnosť a pevnosť. Extrakt podporuje aj antioxidačnú ochranu vlasovej pokožky, čím chráni vitalitu vlasových folikulov.

INCI: Aqua, DisodiumLaurethSulfosuccinate, Cocamidopropylbetaine, Sodium Chloride, Malic Acid, Glycerin, Isostearamide MIPA, Sodium Benzoate/Potassium Sorbate, Glyceryl Laurate, Lactic Acid, Diosmine, Hesperidine, Polyquaternium-7, Polysorbate 20, Parfum, Tilia Tomentosa Bud Extract, Hippophae Rhamnoides Oil (Sea Buckthorn Oil), Limonene, Linalool, Citral.

Návod na použitie:

Na mokré vlasy nanesieme primeranú dávku šampóna a dôkladne vlasy umyjeme. Pri druhom nanesení šampón dôkladne vmasírujeme do pokožky hlavy a necháme cca 5 minút vo vlasoch. Potom znova napeníme a opláchneme. Používame 2x do týždňa, alebo podľa potreby. Po 2-3 umytiach vlasy vyzerajú zdravšie a spomaľuje sa vypadávanie, po 2-3 mesiacoch používania spozorujete zahustenie vlasov.

Šampón je určený pre ženy, pre mužov, ale aj dorastajúcu mládež.

Vhodným doplnkom k šampónu je aj kondicionér na vlasy z firmy Colwaya tiež Naturálny kolagén Grafhite.

Šampón na vlasy s diosmínomŠampón a kondicionér na vlasy a vlasové cibuľky

Neprehliadnite články na našom Blog-u

Chceta mať hustejšie vlasy?

 


Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom