Kontakt: +421 918 494 464  I  info@ekolagen.sk

       ekolagen

Collaceina - komplex látok na podporu imunity 60 kps

NÁŠ TIP

Collaceina si získala tiež prívlastok "prírodné antibiotikum". Je zložená z dvoch  aktívnych komplexov prirodzených látok, podávaných vo forme kapsúl. Prvý komplex sa skladá z troch aktívnych prirodzených látok, ktoré hrajú dôležitú úlohu v prirodzenej imunitnej ochrane ľudského organizmu - laktoferin, lysozym a kolostrum. Druhý komplex sú symbiotiká - probiotiká a prebiotiká z 9 vyseparovaných kmeňov živých kultúr. Dávka na 30 dní.

Výrobca: Colway International
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: K018
Dostupnosť: v sklade dodávateľa. Doručenie 5-9 dní
40 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Prvou zložkou je LAKTOFERIN – je to glykoproteín, ktorý patrí medzi prirodzené telesné látky cicavcov. Je vylučovaný bunkami nášho epitelu, ktorý tvorí jednu zložku tzv. prvej ochrannej línie našej imunity. Úlohou laktoferínu v organizme je chrániť naše zásoby železa voči jeho spotrebovávaniu baktériami, čím obmedzuje rast a množenie nežiadúcej patogénnej mikroflóry  v tráviacom trakte. Ďalej pôsobí proti najagresívnejším voľným radikálom kyslíka  a hydroxidov.

Je považovaný v problematike posilnenia imunity človeka za najväčší objav posledných rokov. Aktivuje zložky nešpecifickej imunity, vďaka čomu reguluje humorálnu a bunečnú imunitnú odpoveď nášho tela. Laktoferin (mlieko + železo).  Každá 4. žena trpí nedostatkom železa. U tehotných žien je štatistika ešte nepriaznivejšia...

Druhou zložkou je LYSOZYM  (muraminidáza)  - je to enzým, ktorý patrí medzi  základné zložky vrodenej odolnosti všetkých živých organizmov.  Jeho objaviteľ  A. FLEMING ho považoval za väčší objav ako penicilín. Obsahuje ho vo väčšom množstve aj vaječný bielok, ale len do teploty 49°C. Stále  sú objavované ďalšie sféry jeho pôsobenia, najdôležitejší je silný bakteriostatický účinok, ktorý je potencovaný práve v synergickom pôsobení s LAKTOFERINOM. Pečeň sa Lysozymom nasycuje zhruba 2 mesiace. Keď sa ním nasýti, naša imunita vzrastie na 100%

Spoločne pôsobia na slizniciach tráviaceho systému od ústnej dutiny počnúc. Dopĺňanie stravy o LYSOZYM je významným krokom k posilneniu imunity. Obsahujú ho sliny, slzy, materské mlieko...

Tretiou zložkou je KOLOSTRUM (mledzivo) - DAR ŽIVOTA, prvá tekutina, ktorá sa uvolňuje pred laktáciou u cicavcov. Tá vybaví mláďa (novorodenca) nevyhnutnými látkami pre jeho imunitu, ktorá je ešte nevyvinutá. Na zložení mledziva sa podieľa viac ako 250 z doposiaľ popísaných prirodzených aktívnych látok, pričom všetky sú pre organizmus prínosné. Patria medzi nich  hormóny, hlavne rastové, ďalej enzýmy napr. laktoperoxidáza, laktoferin, cytokíny, imunoglobulíny, lakteín a tiež regeneračné zlúčeniny a látky zastavujúce známky starnutia. V kolostre sa ďalej nachádzajú aj leukocyty a proteíny, látky brániace  reprodukcii vírusov, ďalej kyselina pantoténová a listová.

Druhý komplex  Collaceiny sú SYMBIOTIKÁ. Symbiotiká predstavujú zmes probiotík a prebiotík, ktoré synergicky pôsobia pozitívne na zdravie. Zvyšujú odolnosť voči infekciám, antibakteriálnu aktivitu a zlepšujú imunitnú odpoveď.

Probiotiká sú  živé organizmy pridávané do potravín či krmív, ktoré  priaznivo ovplyvňujú  zdravie konzumenta zlepšením rovnováhy jeho črevnej mikroflóry. Funkcia probiotík začala byť prvykrát vnímaná v roku 1908 I. I. Mečnikovom, nositeľom Nobelovej ceny za fyziológiu, ktorý prvykrát popísal imunomodulačnú funkciu črevných a žalúdočných bakteriálnych kolónií. V súčasnej dobe je vedecky záujem o probiotiká na vzostupe, čo práve súvisí  s javom antibiotickej rezistencie.

V Colaceine je 9 najlepších kmeňov živých baktérií. 24 mesiacov garantované zloženie, navzájom sa množia a oživujú!. 

Prebiotiká - sú nestráviteľné zložky potravy, ktoré majú prospešný účinok pre konzumenta. Stimulujú rast a aktivitu  určitých baktérií v hrubom čreve.

Tráviacimi problémami trpí čoraz viac ľudí.  V poslednom období neustále pribúdajú poznatky, ktoré potvrdzujú prospešný vplyv probiotík a prebiotík na zdravie jedinca. Používajú sa ako prevencia či podporná liečba pri napr. hnačkových ochoreniach, laktózovej intolerancii, zápalových črevných ochoreniach, Crohnovej chorobe, ulceróznej kolitíde, infekciách Helicobacter pylori, kolorektálnom karcinóme a pod. Ich využitie v budúcnosti však bude pravdepodobne ďaleko širšie

SYMBIOTIKÁ v COLLACEINE obsahujú kmene vybraných druhov živých bakteriálnych  kultúr, sú to viacero druhov Lactobacilov, Bifidobactérií a Streptoccocov.  Ich úlohou je udržiavať rovnováhu bakteriálnej mikroflóry v našom tráviacom trakte. 9 najlepších kmeňov živých probiotík, navzájom sa množia a oživujú. Majú 24 mesiacov garantované zloženie a "aktívnosť". Nemusia sa držať v chladničke ako poväčšine živých kultúr.

• Lactobacillus acidophilus
• Lactobacillus casei subsp. Paracasei
• Bifidobacterium longum
• Bifidobacterium breve
• Lactobacillus rhamnosus
• Streptococcus thermophilus
• Bifidobacterium bifidum
• Lactobacillus casei
• Lactobacillus plantarum

 

Ingredients: 1 (capsule, marked Collaceina Colostrum): Colostrum, Fish gelatin — capsule, Bulking agent (Microcrystalline cellulose), Lysozyme, Anti-caking agent (Silica colloidal), Lactoferrin. 2 (capsule, marked Collaceina Synbiotic): Bulking agent (Microcrystalline cellulose), Cellulose — capsule, Probiotic mixture of 9 bacterial strains (Lactobacilus acidophilus LA02 20%, Lactobacillus casei subsp. Paracasei LPC00 20%, Bifidobacterium longum BL03 15%, Bifidobacterium breve BR03 10%, Lactobacillus rhamnosus LR06 10%, Streptococcus thermophillus Y08 10%, Bifidobacterium bifidum BB01 5%, Lactobacillus casei LC03 5%, Lactobacillus plantarum LP09 5%), Bulking agent (Potato starch), Fructo-oligosaccharides, Anti-caking agent (Silica colloidal), Capsule dye (titanium dioxide).

 

Obsah v prepočte na: 
Ingredients be calculated in:
kapsula č. 1
capsule no. 1
Colostrum 200 mg
Lizozym / Lysozyme 15 mg
Laktoferyna / Lactoferrin 9 mg
Obsah v prepočte:  
Ingredients be calculated in:
kapsula č. 2
capsule no. 2

Zmes probiotík
9 druhov baktérií: / 
Probiotic mixture 
of 9 bacterial strains:

100 mg .
10 mld CFU /
100mg total
conc. 10B CFU

Lactobacilus acidophilus LA02 20%

2 mld CFU / 2B CFU
Lactococcus lactis ssp. cremoris LLC02 20% 2 mld CFU /  2B CFU
Bifidobacterium longum BL03 15% 1,5 mld CFU / 1.5B CFU
Bifidobacterium breve BR03 10% 1 mld CFU / 1B CFU
Lactobacillus rhamnosus LR06 10% 1 mld CFU / 1B CFU
Streptococcus thermophilus YO8 10% 1 mld CFU / 1B CFU
Bifidobacterium bifidum BB01 5% 0,5 mld CFU / 0.5B CFU
Lactobacillus casei LC03 5% 0,5 mld CFU / 0.5B CFU
Lactobacillus plantarum LP09 5% 0,5 mld CFU / 0.5B CFU
Fruktooligosacharydy (FOS) 30 mg

 

     

 

Zmes

 

Doporučená denná spotreba:

Užite jednu kapsulu z blistra označeného Collaceina Colostrum. Najskôr po 4 hodinách užite jednu kapsulu z blistra označeného Collaceina Synbiotics. Neprekračujte doporučenú dávku určenú k užívaniu v priebehu dňa. Prípravok je nutné zhltnúť celý a zapiť tekutinou (nie horúcou)

Optimálna doba suplementácie je 4-8 týždňov. V prípade zníženej imunity sa môže v suplementácii pokračovať do zlepšenia stavu. Je potrebné urobiť 4-6 týždennú prestávku a potom pokračovať.

Upozornenie: Preparát je určený pre osoby od 12 let. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.  Nepoužívajte výrobok v prípade precitlivosti na niektorú zo zložiek. Nepoužívejte doplnok stravy po uplynutí dátumu minimálnej trvanlivosti.

Subjekt zodpovedný za informácie o potravinách:

Colway,  Spółka Jawna
84-207 Koleczkowo
ul. Hippiczna 2 

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Ak sa náhodou na stránke vyskytli takéto, prípadne podobné spojenia, sú to len osobné skúsenosti našich klientov. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale

 

Viete že s mäsom konzumujeme aj antibiotiká? Ak Vás to zaujíma,  viac v BLOG-u

 


Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom