Kontakt: +421 918 494 464  I  info@ekolagen.sk

       ekolagen

ORACol - komplex silných antioxidantov 60 kps.

Vysoký zdroj antioxidantov. Okrem sušených extraktov z ovocia, zeleniny, korenia a bylin s najvyšším ORAC indexom, obsahuje doplnok glutation a L-cystein.  V prípravku je zabezpečený tiež prísun látok, ktorý aktivujú náš prirodzený antioxidačný mechanizmus. Takto zložený produkt je silným komlexným antioxidantovým prípravkom, ktorý poskytuje silnú podporu proti agresii voľných radikálov a spomaľuje starnutie.

Výrobca: Colway
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: K111
Dostupnosť: v sklade dodávateľa. Doručenie 5-7 dní
34 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Naše telo je nepretržite napádané voľnými radikálmi.  Pokiaľ máme v tele dostatok antioxidantov, nemusíme sa obávať, cítime sa dobre. Ale pokiaľ je v našom organizme nadmerné množstvo voľných radikálov, nevidíme to len na našom vzhľade, ale môžu spôsobiť aj množstvo chorôb. Teda antioxidanty sú pre naše zdravie nemenej dôležité ako vitamíny, minerály,  či aminokyseliny.

 ORACOL - naturálna bariéra
Vedecké štúdie jednoznačne dokazujú,  že prvotnou  príčinou všetkých chronických chorôb sú práve voľné radikály.  Chronické choroby sa veľmi ťažko liečia.  Často však príroda a naše vlastné telo si vedia pomôcť, pokiaľ v ňom zostane zachovaná  alebo obnovená rovnováha, a množstvo voľných radikálov pôsobiacich na bunky nášho tela ( vznikajú napr. vplyvom stresu, toxínov, liekov, znečisteného prostredia, UV žiarenia, elektrosmogu...), nie je väčší ako schopnosť organizmu vytvárať glutation.  

Práve glutation je našou prirodzenou zbraňou proti agresívnym voľným radikálom. Vidíme to aj podľa štatistík, ktoré ukazujú veľký nárast chorôb, ktoré pred sto rokmi neboli tak rozšírené. Chronické choroby sa klasickou medicínou dosť ťažko liečia. Preto sa zdá stále najpravdepodobnejšie, že si s hlavnými príčinami ich vzniku dokáže naše telo samo poradiť. Prirodzené obranné mechanizmy: superoxid-dismutáza, kataláza a glutation peroxidáza, vyžadujú s postupom „civilizácie“ stále väčšiu podporu v podobe veľmi starostlivého výberu potravín, prípadne kvalitných doplnkov stravy.

Rastliny si dokážu vytvárať iný obranný systém proti pôsobeniu voľných radikálov ako živočíchy.  Napríklad flavonoidy, ktoré obsahujú, majú úžasnú schopnosť neutralizovať reaktívnu formu kyslíka. Táto schopnosť je dnes prebádaná a dokážeme definovať jej potenciál.  Číselná hodnota zobrazujúca tento potenciál, je ORAC  - antioxidační kapacita. Užívaním potravíny s vysokým ORAC, pomáhame telu v boji s oxidačným stresom.

 

Čím sa ORACol odlišuje od iných potravinových doplnkov stravy podobného charakteru?

Je dôležité upriamiť pozornosť, že v doplnoch stravy ponúkaných na trhu, zameriavajúcich sa na antioxidanty, firmy tiež používajú ovocie s vysokým ORAC indexom, ale často je vo forme obsahujúcich vodu. To výrazne znižuje hodnotu tohto činiteľa  a tiež reálnu antioxidačnú hodnotu takéhoto produktu - šťavy, či džemy. Tento faktor je veľmi dôležitý, pretože je rozdiel či konzumujeme produkt obsahujúci vodu, alebo sušený. Preto ORACol sa líši tým, že v ňom sú použité práve suché extrakty z ovocia, zeleniny, korenia a bylín s najväčším koeficientom. K spotrebiteľovi sa tak dostávajú najviac možné koncentrované potraviny z prvej dvadsiatky ORAC indexov. Všetky, ktoré smernica povoľuje k výrobe doplnkov stravy.

ORACol je jedinečný medzi stovkami antioxidačných potravinových doplnkov vďaka jednému z najvyšších „celkových“  ORAC  indexov.  Okrem toho v máloktorom produkte z tejto skupiny dostupného na trhu, je súčasne postarané aj o posilnenie organizmu látkami, ktoré aktivujú náš prirodzený antioxidačný mechanizmus -  glutation peroxidázu. Složenie ORAColu je obohatené o glutation a L-cystein.

Takáto kompozícia produktu je na trhu prvým komplexným antioxidačným doplnkom stravy, dodávajúcí ľudskému telu silnú podporu v boji proti agresívnym voľným radikálom.

 

Odporúčaná denná porcia:

Odporúčaná denná porcia sú 2 kapsule denne počas jedla, alebo po ňom. Neprekračujte dennú odporúčanú dávku. Doplnok nie je náhradou stravy. Odporúča sa zdravé stravovanie a zdravý životný štýl. Neužívajte v prípade, ak ste precitlivelý na niekttorú zo zložiek.

Prípravok udržiavajte na suchom a tmavom mieste.

 

Obsah a zloženie ORAColu v 1 kapsuli:

Obsah: 27,54 g (60 kapsúł po 459 mg)

 

Suchý extrakt z Acai 30 mg Suchý extrakt zo špenátu 10 mg
Suchý extrakt z Aceroly 20 mg Suchý extrakt zo ženšenu 5 mg
Suchý extrakt z melónu 20 mg Extrakt z melónu Momordica charantia 30 mg
Suchý extrakt z granátového jablka 10 mg Extrakt z cesnaku 20 mg
Suchý extrakt z červenej repy 20 mg Extrakt z kôry škorice 10 mg
Suchý extrakt z plodov malín 10 mg Extrakt z oregána 10 mg
Suchý extrakt z kustovnice 10 mg Holandské kakao 10 mg
Suchý extrakt z petržlenu 10 mg Extrakt z listov bazalky 10 mg
Suchý extrakt z brusníc 10 mg Extrakt z rasce 10 mg
Suchý extrakt z jablka 10 mg Extrakt z kari 10 mg
Extrakt z ovocia Guanabana 50 mg Extrakt z ciroku zrnového 10 mg
Extrakt z kurkumy 20 mg Extrakt z gravioly (Guanabana) 50 mg
Extrakt z plodov brusnice 10 mg Horečnaté soli matných kyselín 16, 75 mg
L - cystein 5 mg 7, 25 mg    
L - glutation 15 mg    

 

Subjekt zodpovedný za informácie o potravinách:

Colway,  Spółka Jawna
84-207 Koleczkowo
ul. Hippiczna 2 

 

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Ak sa náhodou na stránke vyskytli takéto, prípadne podobné spojenia, sú to len osobné skúsenosti našich klientov. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale

 

O voľných radikálov si prečítajte v článku

Nedovoľte voľným radikálom, aby Vám skracovali život

 


 

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom