Kontakt: +421 918 494 464  I  info@ekolagen.sk

       ekolagen

Physio Sport Peptide Complex 30ks

NOVINKA

Komplex obsahuje špeciálne vybrané zložky vrátane lyofilizovaného rybieho kolagénu, kyselinu hyalurónovú, extrakt z ananásu s bromelaínom, MSM, glukozamín sulfátu, chondroitín sulfátu, extrakt z červenej repy, lokvát japonský (Eriobotrya japonica), kadidlovník pílovitý (Boswellia serrata)

Výrobca: Nutrivi
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: N006
Dostupnosť: na sklade dodávateľa
82.10 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Vlastnosti a prínosy:

Physio Sport Peptide Complex má originálne zloženie a obsahuje až 650 mg lyofilizovaného rybieho kolagénu v jednej porcii. Kolagén v tejto forme vrátane ďalších zložiek  je  biologicky aktívny s vysokou absorpciou. Komplex je rozpustný vo vode.

Významnou zložkou prípravku je kadidlovník pílovitý (Boswellia serrata), ktorý môže priaznivo podporovať zdravie kostí a kĺbov.

Physio Sport Peptide Complex môže byť podporou pre organizmus v priebehu fyzioterapie a rehabilitácie po úrazoch a zraneniach, či každodennou dávkou vitality pre seniorov a dokonalým doplnkom stravy pre športovcov a aktívnych ľudí.

Aktívne zložky:

Rybí kolagén

- vo forme lyofilizovaného hydrátu kolagénu z kože rýb. Kolagén je proteín, ktorý je stavebným kameňom chrupavkovej matrice (95%) a spojivového tkaniva, preto sme do Physio Sport Peptide Complex pridali až 650 mg lyofilizovaného kolagénu

Surovina získaná z rybích koží obsahuje mimoriadne vysoké množstvo signálnych peptidov. Extrakcia vody zo suroviny metódou lyofilizácie bez použitia vysokých teplôt spôsobuje najmenšiu zmenu v jej vnútornej štruktúre. V spojení s vodou lyofilizované bunky okamžite nasajú vodu ako "špongia", čo je dôležité pre rybí kolagén, ktorý obsahuje jemné signálne peptidy.

Glukozamín

- zúčastňuje sa na syntéze stavebných látok kĺbnych chrupaviek, čím umožňuje posilnenie a môže prispieť aj k regenerácii kĺbov postihnutých chorobnými zmenami, napr. v dôsledku degeneratívneho ochorenia. V období intenzívnej fyzickej námahy a vyššeho namáhania kĺbov pri nadváhe, či v pokročilom veku, vytvára organizmus menej glukosamínu ako potrebujeme. Preto je dôležité dopĺňať glukozamín suplementami, ktoré eliminujú nedostatky a môžu pomôcť zmierniť bolesť, či zlepšiť funkcie kĺbov. Prípravok Physio Sport Peptide Complex obsahuje 330 mg glukozamínu.

Chondroitín

- sa prirodzene vyskytuje v tekutine, ktorá prúdi okolo chrupaviek a je základnou súčasťou chrupavky a väziva. Je zodpovedný za elasticitu tkaniva. Nedostatok chondrotcínu spôsobuje nedostatočné zásobovanie chrupaviek látkami nevyhnutnými pre správne fungovanie. Chrupavka, ktorá stratí elasticitu, stráca schopnosť tlmiť nárazy a to prispieva k vzniku a rozvoju ochorenia a degenerácie kĺbu. Správna úroveň chondrotoinu zvyšuje funkčnosť kĺbov , pomáha znižovať bolestivosť a v synergii s glukozamínom pomáha predchádzať rozvoju degeneratívneho ochorenia kĺbov. Pomáha zvyšovať telesnú výkonnosť. V prípravku je 100 mg chondroitínu.

MSM

- je organická síra, v prípravku je 500 mg MSM

Kyselina hyalurónová

- nachádza sa v pokožke, chrupavke a synoviálnej tekutine. Denne sa cca 30% prítomnej kyseliny hyalurónovej rozpadne a nahradia ju nové molekuly kyseliny. V prípravku Physio Sport Complex nájdete až 100 mg kyseliny hyalurónovej

Extrakt z červenej repy

- v prípravku sa nachádza až 300 mg extraktu. Červená repa obsahuje vysoké množstvo výživných látok, vitamínov, minerálov a antioxidantov. Zlepšuje prekrvenie tkanív, stabilizuje hormóny v tele, podporuje regeneráciu nových tkanív, potláča zápaly, zlepšuje metabolizmus. Posilňuje svaly, zvyšuje ich aktivitu. Pŕiaznivo pôsobí na celý organizmus, čím spomaľuje proces starnutia a predĺžuje mladosť. 

Bromelaín

- patrí do skupiny proteolytických enzýmov. Podporuje trávenie a štiepenie bielkovín na peptidy. Úlohou enzýmov je rozkladanie potravy a jej využitie v organizme. Uvoľňujú vitamíny, minerály a aminokyseliny dôležité pre život. Bromelain sa extrahuje zo stopky ananásu

Kadidlovník pílovitý (Boswellia serrata)

- pripisujú sa mu antibakteriálne, antireumatické a protinádorové účinky vďaka vysokému obsahu boswellových kyselín, kt. zmierňujú zápalové procesy a priaznivo pôsobia na zmiernenie prejavov osteoartrózy. Pomáha pri stuhnutosti a zlepšuje pohyblivosť kĺbov. Priaznivo pôsobí na všetky chronické zápalové ochorenia. Dopĺňa zloženie doplnku stravy.

Lokvát japonský (Eriobotrya japonica)

- v našich podmienkach tiež Mišpuľa japonská. Znám svojimi posilňujúcimi a protizápalovými účinkami. Dopĺňa zloženie výživového doplnku

Extrakt z Arónie

- arónia má protizápalové a analgetické vlastnosti. Je zdrojom vitamínov, minerálov a antioxidantov. Spomaľuje starnutie a predĺžuje mladosť. Obsahuje hlavne vitamíny C, B, P, draslík, horčík, fosfor, vápnik, sodík...

 

INCI: rybí lyofilizovaný kolagén, extrakt z ananásu s bromelaínom, MSM (metylosulfonylometan), kadidlovník pílovitý (Boswellia serrata), glukozamín sulfát KCl (z kôrovcov), extrakt z červenej repy, arómy, regulátor kyslosti (kyselina citrónová), kyselina hyalurónová, chondroitin sulfát (z kôrovcov), lokvát japonský (Eriobotrya japonica), vitamín C (kyselina l-askorbová), extrakt z arónie (Aronia melanocarpa)

Odporúčaná denná dávka:

Obsah vrecúška rozpustite v najmenej 150 ml vody, dobre premiešajte a ihneď po príprave  konzumujte. Stanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživové doplnky sa nikdy nemajú  používať ako náhrada pestrej stravy a zdravého životného štýlu.

Výživový doplnok uchovávajte mimo dosahu detí, na suchom mieste pri izbovej teplote. Uchovávajte mimo dosahu tepla a slnečných lúčov. Chráňte pred vlhkosťou.

Prípravok nie je určený pre deti, dojčiace a tehotné ženy.

Prášok môže po pridaní do vody priľnúť k stene nádoby, alebo sa úplne nerozpustí. Je to normálny jav, spôsobený množstvom a vlastnosťami prírodných látok použitých na výrobu výživového doplnku. Prírodný kolagén sa veľmi slabo rozpúšťa vo vode a organických rozpúšťadlách.

Na získanie homogénnej konzistencie nápoja môžete použiť napeňovač mlieka, mixér alebo premiešajte dávku produktu v uzavretom šejkri intenzívnym pretrepaním, .

Dôležité:

Nerozpúšťajte v teplej, alebo horúcej vode! Pri vyššej teplote sa rozpadnú jemné signálne peptidy, kolagén sa čiastočne rozpustí a vytvorí želatínu, v dôsledku zahrievania dochádza k denaturácii kolagénu.

 

Physio Sport Peptide Complex 

 

Výrobok dostal ocenenie od poroty programu „Najvyššia kvalita Quality International 2022 (Najwyższa Jakość Quality International 2022)“, ktorý sa konal pod záštitou Poľskej agentúry pre rozvoj podnikania (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości), Poľského výboru pre normalizáciu (Polski Komitet Normalizacyjny), Katedry procesného manažmentu Ekonomickej univerzity v Krakove (Katedra Zarządzania Procesowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie). Táto porota udelila spoločnosti WellU Sp. z o.o. titul víťaza a Zlatý znak QI 2022 (Złote Godło QI 2022) v kategórii „Quality International 2022. Produkt najvyššej kvality”. Najvyššie ocenenie v súťaži získal po dôkladnom, viacúrovňovom overení výživový doplnok Physio Sport Peptide Complex.

Zloženie / Množstvo v odporúčanej dennej dávke (3,62 g):

Lyofilizovaný kolagen / 650 mg

Extrakt z ananásu s bromelaínom / 500 mg

MSM (metylosulfonylometan) / 500 mg

Kadidlovník pílovitý (Boswellia serrata) / 500 mg

Extrakt z červenej repy / 300 mg

Glukozamín sulfát KCl / 330 mg

Kyselina hyalurónová / 100 mg

Chondroitín sulfát  / 100 mg

Extrakt z arónie (Aronia melanocarpa) 10 mg s vitamínom C (kyselina l-askorbová) 90 mg / 100 mg

Lokvát japonský (Eriobotrya japonica) / 33 mg

 

Subjekt zodpovedný za informácie o potravinách:

WellU Sp. z o.o.
ul. Wielkopolska 280,
81-531 Gdynia, PL

Som partner spoločnosti WellU

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Ak sa náhodou na stránke vyskytli takéto, prípadne podobné spojenia, sú to len osobné skúsenosti našich klientov. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obal