Kontakt: +421 918 494 464  I  info@ekolagen.sk

       ekolagen

Prírodný živý kolagén Colvita 60 tbl, 120 tbl

TOP

Živý kolagén Colvita, skutočná kapsula mladosti. Tento doplnok výživy bol vyvinutý za účelom zlepšenia vzhľadu pokožky a maximálneho zvýšenia jej hustoty. Pomáha tiež pri udržiavaní  telesnej kondície, funkčných svalov a kĺbov čo do najdlhšieho veku. Chráni pohybový aparát. Pomáha proti striám, celulitíde, posilňuje vlasy a nechty.  Udržiava pevné telo.   Po úraze, alebo ťažkej operácii, urýchľuje hojenie a pomáha pri regenerácii. Colvita je komplexná zmes aminokyselín kolagénu so širokým spektrom účinku na organizmus. Obsahuje 98% čistého lyofilizovaného hydrátu kolagénu. Vysoká vstrebateľnosť, nič sa vylučuje. Výrobok chránený patentom. 

Veľkosť balenia:
Výrobca: Colway
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: K012
Dostupnosť: v sklade u dodávateľa. Doručenie do 3-7 dní
60 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Colvita je lyofilizovaný hydrát rybieho kolagénu v kapsuliach pre vnútorné použitie. Je to skutočná "peptidová bomba" a komplexná zmes aminokyselín kolagénu so širokým spektrom účinku na organizmus. Dopĺňa našu originálnu zásobáreň aminokyselín, využívanou bunkami, ktoré majú za úlohu tvoriť a regenerovať kolagén.  Trojitá kolagénová skrutkovica sa stavbou podobá špirále DNA, ale funguje v mimobunečnom tkanive.

Veľkým prínosom kolagénu je výrazne zrastanie, hojenie a následné urýchlenie rehabilitácie po všetkých úrazoch kostí, klbov a väzov, vrátane komplikovaných fraktúr a to aj pri pokročilej osteoporóze.

Organický kolagén stimuluje fibroblasty k činnosti, týmto sa odlišuje od iných kolagénov, preto si  dovoliť prívlastok "elixír mladosti", či "živý kolagén"

Prírodný kolagén Colvita je produkt veľkolepého vynálezu biotechnológie, lyofilizovaný hydrát kolagénu, nie hydrolyzát! Lyofilizácia je proces, ktorý dokáže zachovať biologickú aktivitu kolagénu. Je to skutočný strážca našej mladosti. Výnimočnosť tohto preparátu je v tom, že po vstrebaní sa priamo zabudováva do všetkých spojivových tkanív orgánov, anabolizuje! Touto svojou schopnosťou vyniká pred konkurenciou. 

Okrem aktívnej rybacej bielkoviny Colvita obsahuje aj výťažok z morských rias Algy a prírodný vitamín E. Morské riasy sú cenným prírodným zdrojom rastlinnej potraviny. Sú bohatým zdrojom vitamínu C, železa, vápnika, bielkovín, mangánu, horčíka, draslíka, selénu, fosfóru, chrómu, zinku, jódu, vitamínu A, B, E a K, rovnako ako sacharidov, vlákniny, polysacharidov, aminokyselín, karoténu, polyfenolov, fytosterolov, koenzýmu Q-10 a mnohých ďalších enzýmov.

Colvita obsahuje vzácny, svetovo významný komplex lyofilizátu, čistého tropokolagénu získaného z rýb - (extrakciou čistého prírodného kolagénu z koží rýb do vodného roztoku, pričom sa zachováva forma bielkovín charakteristická jedine pre živé organizmy - helisa - trojitá skrutkovica), morských rias a bioasimilačného vitamínu E. Nie je možné ho prirovnávať k bežne predávaným kolagénovým prepáratom. 

Extrakt z morských rias, je vynikajúcim prostriedkom pre spevnenie pokožky a redukcie celulitídy. Vitamín E je jedným z najpopulárnejších antioxidantov. Vďaka nemu Colvita chráni telo pred deštruktívnymi voľnými radikálmi. Tie sú zneutralizované a v takejto podobe vylučované močom z tela von.

Výnimočnosť tohto preparátu je v tom, že po rozpustení v tráviacom trakte sa priamo zabudováva do všetkých spojivových tkanív. Kolagén Colvita je takmer identický s ľudským kolagénom, jediný na svetovom trhu má 19 aminokyselín a obsahuje najvzácnejší komplex III radového kolagénu.

Colvita je unikátna, natívna, vyznačujúca sa výnimočnou biologickou dostupnosťou, kompletný súbor stavebných aminokyselín pre náš najdôležitejší proteín – kolagén. Základnou zložkou tohto doplnku je suchý, vysoko vstrebateľný kolagén získaný lyofilizáciou (zmrazením vody).Ide o unikátny kolagén. Získava sa iba v Poľsku metódou chránenou patentom č. 206813, ktorá umožňuje na rozdiel od bežne používaných hydrolyzátov živočíšnych bielkovín izolovať biologicky aktívny kolagén. Aminokyseliny vznikajúce disimiláciou živých kolagénových 3-helixov sa vyznačujú takmer 100% anabolicitou, čo znamená, že v našom tele budujú kolagén.

Colvita môže pomôcť pri

 • regenerácii  spojivového  tkaniva, chrupavky, kostí a kolagénovej štruktúry očí , vlasov, nechtov
 • pružnosti celého reprodukčného systému, a závesných aparátov vnútorných orgánov
 • elasticite a pružnosti pokožky a vnútorných orgánov.....
 • mala by byť samozrejmým doplnkom stravy pre aktívnych ľudí, ktorí spaľujú bielkoviny pri fyzickej záťaži, pri športe, tanci, tréningu a tvorbe svalového tkaniva
 • vhodná je pre ženy  pred menopauzou, v menopauze – pomáha pri prevencii pred osteoporózou,
 • podporuje pružnosť  ciev – prevencia pred kardiovaskulárnymi chorobami
 • chráni pred tvorbou kŕčových žíl
 • chráni pred tvorbou strií
 • doporučuje sa sa pri rekonvalescencii po operačných a po úrazových stavoch – rýchlejšia rekonvalescencia
 • pomáha pri spevňovaní pokožky celého tela – viditeľne prsia /nezväčšuje, len spevňuje/
 • ošetruje kožu zvnútra, zlepšuje jej stav, koža sa stáva pružná, hladká, hydratovaná do hĺbky
 • pri pravidelnom používaní spomaľuje starnutie vďaka aktivácii kolagénu – výrazný anti-aging 
 • zamedzuje problému „suchej kože“
 • zaručuje dodávku aminokyselín pre bunky tvoriace kolagén
 • predĺžuje biologický vek orgánov
 • udržiava kĺby, kosti a šľachy v kondícii
 • doporučovaná tiež pre seniorov,  pri znižovaní nadváhy a na urýchlenie rekonvalescencie poúrazových stavov pohybového aparátu, najmä kĺbov
 • účinne bojuje proti príznakom starnutia spôsobených deficitom kolagénu 

 

Prírodný kolagén Colvita - sa distribuuje od roku 2006. Nikdy nebola inzerovaná - legendu, ktorá ju obklopuje, vytvorili spotrebitelia.

Stupeň evolúcie, je to, čo odlišuje kolagén Colvita  - lyofilizovaný hydrát kolagénu od všetkých iných zvieracích kolagénov na trhu, bielkovinových hydrolyzátov, ktoré sú jednoducho biologicky neaktívnou želatinou.


Aktívne látky:

Lyofilizovaný kolagén (lyofilizácia - technológia spracovania kolagénu z kože rýb, ktorá zatiaľ jediná dokáže zachovať biologickú aktivitu). Kolagén v tele tvorí 30% z celkovej hmotnosti všetkých bielkovín v ľudskom tele a hrá množstvo úloh. Je nevyhnutným prvkom pri udržiavaní nepretržitej obnovy buniek tela a dobrej kondície priestoru mimo nich (takzvaná medzibunková matrica). Prispieva tiež k pevnosti a hustote pokožky a podporuje jej správnu pružnosť a hydratáciu.

Pridanie morských rias Algy - unikátny mikronizát šľachtiteľských a kmeňových atlantických rias (Fucus vesiculosus),  a najsilnejšieho „vychytávača“ voľných radikálov - vitamínu E -vo forme tokoferolov získaných z organických zŕn a tokotrienolov ( forma vitamínu E s najvyššou bioretenciou) výrazne zvyšujú biopotenciál Colvity o antioxidačné vlastnosti

Pri tvorbe doplnkov stravy v COLWAY sa vždy dbá, aby kvalita a účinnosť extraktov použitých surovín výrazne vynikla medzi komponentmi bežne dostupnými na trhu. Colvita je produkt, ktorý spĺňa najprísnejšie požiadavky na zdravú výživu - do tej miery, že kapsule neobsahujú ani farbivo a ako protihrudkujúca látka bola použitá koloidná silica

INCI: Rybí kolagén, Vitamín E, Algae Fucusfu vesiculosus, mixed tocotrienols

 

Odporúčaná denná porcia:

2x denne 1 kps. po jedle, zapiť minimálne 1 pohárom vody. Pri bolestiach si môžte dávku zvýšiť aj na 3-násobok. Obsahuje morské riasy Algy, ktoré prirodzene obsahujú jód. V prípade problémov so štítnou žľazou zvýšenie dávky konzultujte s lekárom.

Ak zvýšite dávkovanie, zvýšte aj prísun vitamínu C. Vhodné je konzumovať s dostatočným množstvom vitamínu C - napr. dvojzložkový bioorganický vitamín C

Aminokyseliny vznikajúce disimiláciou živých kolagénových 3-helixov sa vyznačujú takmer 100% anabolicitou, čo znamená, že v našom tele budujú kolagén.

 

Subjekt zodpovedný za informácie o potravinách:

Colway,  Spółka Jawna
84-207 Koleczkowo
ul. Hippiczna 2 

 

 

Živý kolagén Colvita - zloženie

 

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Ak sa náhodou na stránke vyskytli takéto, prípadne podobné spojenia, sú to len osobné skúsenosti našich klientov. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale

 


Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom