Kontakt: +421 918 494 464  I  info@ekolagen.sk

       ekolagen

Bioorganický dvojzložkový čisto prírodný vitamín C-olway 100 kps

NÁŠ TIP TOP

Bioorganický prírodný vitamín C obsahuje mleté zrniečka naklíčenej pohánky, bohatý zdroj bioflavonoidov, enzýmov a iných zdraviu prospešných látok ( npr. rutín, kvercetín, hesperidín, hyperozid, angiotensín, inhibítory lipázy). Obsahuje tiež vitamíny B1, B2, P a PP. Druhou zložkou je horký pomaranč.. Na rozdiel od väčšiny výrobkov distribuovaných ako vitamín C, kde jedinou či hlavnou zložkou je kyselina ascorbová E300  (najčastejšie vyrábaná syntézou z kukuričnej dextrózy, kde vstrebateľnosť je nižšia ), bioorganický vitamín C sa vstrebáva rovnako ako vitamíny získané z potravín. Jedinečný na svete, 100% biomasa

Výrobca: Colway
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: K014
Dostupnosť: sklad dodávateľa
28 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Vitamín C-olway je doplnok výživy, ktorý je výynimočný na trhu, obsahuje 100% rastlinný prírodný vitamín C. Neexistuje žiadny prírodný zdroj vitamínu C, ktorý by bol expanzívnejší ako výhonky z rastu pohánky v priebehu 5. - 7. dňa ich klíčenia. Z tohto dôvodu získavame vitamín C pre doplnok výživy C-olway priamo z prírody, z klíčenia pohánky a horkého pomaranča. Tieto dve rastliny sú dnes považované za jeden z najdôležitejších prírodných zdrojov vitamínu C - kvôli vysokej biologickej dostupnosti a vynikajúcemu spojeniu flavonoidov. Vyrába sa bez pridania umelo syntetizovanej kyseliny askorbovej a plnív.

Vitamín C obsiahnutý v našich kapsulách je stopercentne bioorganický. Je to produkt, ktorý spĺňa najprísnejšie požiadavky na zdravé potraviny - až tak, že zloženie neobsahuje ani umelé farbivo, a ako protihrudkujúci prostriedok sa použil uhličitan vápenatý.

Človek je jedným  z mála  cicavcov, ktorého organizmus si nevie vytvoriť zásoby vitamínu C.  Extrémnym príkladom katastrofálnych následkov nedostatku vitamínu C je skorbut, choroba, ktorá sa prejavila zastavením procesu tvorby kolagénu. Vitamín C je pritom jeden z najdôležitejších antioxidantov, dôležitý proti nepriaznivým civilizačným vplyvom, ktorým sme denne vystavení.

Zloženie vitamínu C-olway:

Mleté zrniečka naklíčenej pohánky  (fagopyrum esculentum moench). 

Pohánka je rastlina už tisíc rokov používaná vo východnej medicíne proti mnohým zdravotným neduhom, vrátane prejavom predčasného starnutia organizmu. Predstavuje bohatý zdroj bioflavonoidov, enzýmov a iných látok, ktoré boli uznané za zdraviu prospešné. Zo zrniečok pohánky sa získava rutín, kvercetín, hesperidín, hyperozid, angiotensín a inhibítory lipázy.  Obsahuje vitamíny B1, B2, P a PP.

Obsahuje tiež  bielkoviny (12–15 %) a osem cenných aminokyselín, npr. lyzín (5–7 %), lecitín, koenzým Q10, lipidy, minerály (železo, fosfor, meď, nikel, kobalt, bór, zinok, vápnik, horčík, mangán, selén a jód), organické kyseliny: galusová, kávová, chlorogénová a protokatechová.

Z klíčiacej  pohánky  sa extrahuje  forma vitamínu C  s najvyššou vstrebateľnosťou v organizme človeka. V zrelých zrniečkach pohánky sa už vitamín C prakticky nevyskytuje. Rastlinka hospodári so svojou vitálnou biologickou silou v etape klíčenia. Necháva sa rásť maximálne 6 dní.  Extrakt z naklíčených zrniečok môže obsahovat až 26 % najlepšie vstrebateľnej formy vitamínu C. Okrem toho klíčky obsahujú veľké množstvo flavonoidov.

Mleté plody horkého pomaranča (citrus aurantium L.)

Horký pomaranč nepatrí medzi bežné jedlé druhy ovocia kvôli svojej chuti. Predstavuje však výborný zdroj ľavotočivej formy vitamínu C. Horké pomaranče sú na rozdiel od tých bežných omnoho bohatšie nielen o vitamín C, ale tiež o polyfenoly, antokyaníny a iné silné antioxidanty. Napr. bioflavonoidy – hesperidin a narirutin, thiamin, rastlinné kyseliny ako: kyselina listová, hydroxyškoricová, kávová, kumarová, sinapová, ferulová,  k tomu: beta-karotén, provitamíny, vitamíny B1, B2, B6, minerály vápník, fosfor, železo, horčík, sodík, selén a draslík.

Okrem obsahu skvelo vstrebateľnej formy vitamínu C je horký pomaranč slávny predovšetkým vďaka  extraktu z jeho plodov – synefrinu. Synefrin má vedecky potvrdené vlastnosti, stimulujúce procesy termogenézy lipolýzy (rozkladanie tuku) a tiež schopnosti potláčať chuť k jedlu. Preto sa stal žiadaným komponentom pre účinné prostriedky k chudnutiu.

Naklíčená pohánka a horký pomaranč síce nie sú  množstevnými rekordmanmi  s ohľadom na percentuálny obsah vitamínu C v surovine, ako sú napr. acerola (barbadorská čerešňa) alebo  šípky. Napriek tomu  však vitamíny, ktoré sa v nich vyskytujú, sú charakteristické najlepšou biologickou dostupnosťou, tzn. úrovňou, akou sa tento vitamín uvoľňuje v tráviacom trakte a ako je vstrebávaný z výživy.

Aby tieto 2 zložky bolo možné uzatvoriť do toboliek, bolo použité nevyhnutné  množstvo protihrudkujúcej látky (rovnako  prírodného pôvodu).

Prínosy vitamínu C-olway 

 • zásobuje organizmus prírodným vitamínom C - účinná prevencia v období chrípkových epidémií a viróz
 • rýchle obnovuje energiu a vitalitu
 • stimuluje procesy tvorby kolagénu
 • podporuje funkciu imunitného systému
 • Vitamín C ako taký, spevňuje steny cievného systému
 • urýchlenie rekonvalescencie, zlepšenie pooperačných stavov
 • urýchlenie procesov hojenia poranení a zlomenín
 • najdôležitejší antioxidant
 • obsahuje synefrin, látku podporujúcu spaľovanie tukov

Pre koho je vitamín C-olway určený:

 •  všetkým na všestrannú podporu imunity a vitality
 •  všetkým v období nadmernej fyzickej alebo psychickej záťaže
 •  športovcom na dosiahnutie opltimálneho športového výkonu, na posilnenie imunity a zmiernenia stresu
 •  všetkým ako účinná všestranná prevencia

 

Odporúčaná denná porcia: 1 kapsula denne

Extrakt z horkého pomaranča ( citrus aurantin L.) 375 mg, v tom vitamín C 150mg

Extrakt z klíčkov pohánky 125 mg, v tom čistý vitamín C 50mg 

Výrobok je v európskom meradle unikátny, neobsahuje žiadne umelé prísady (E300)

Vitamín Colway - odborná expertíza

 

Subjekt zodpovedný za informácie o potravinách:

Colway,  Spółka Jawna
84-207 Koleczkowo
ul. Hippiczna 2 


Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Ak sa náhodou na stránke vyskytli takéto, prípadne podobné spojenia, sú to len osobné skúsenosti našich klientov. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale


 

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom