Kontakt: +421 918 494 464  I  info@ekolagen.sk

       ekolagen

Zinok - Activzinc 30 kapsulí

Zinok má dôležitú úlohu v aktivitách viac než stovky enzýmov. Je nevyhnutný pre tvorbu bielkovín a nukleových kyselín. Zúčastňuje sa na tvorbe inzulínu. Je dôležitý pre normálny rast, vývoj reprodukčných orgánov, normálnu funkciu prostaty a hojenie rán a popálenín, tiež pre podporu imunity. Má tiež priaznivý účinok na vzhľad pokožky (akné, hojenie rán...)

Výrobca: Activstar
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: A010
Dostupnosť: v sklade dodávateľa.
18 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Vlastnosti a prínosy

Zinok má dôležitú úlohu v aktivitách viac než stovky enzýmov. Je nevyhnutný pre tvorbu bielkovín a nukleových kyselín. Zúčastňuje sa na tvorbe inzulínu. Je dôležitý pre normálny rast, vývoj reprodukčných orgánov, normálnu funkciu prostaty a hojenie rán a popálenín. Jedna zo zlúčnín zinku, oxid zinočnatý, má miestne pôsobiace účinky, preto sa používa v pastách, krémoch k liečbe kožných defektov a hemoroidov (npr. zinková masť na herpesy...).   

Iná zlúčenina, síran zinočnatý, obsahujú očné kvapky, ktoré sa používajú ku zníženiu sekrécie sĺz.  Zinok sa v malom množstve nachádza v rade potravín, hlavne bohatých na bielkoviny, ako napríklad chudom mäse, pečeni, mlieku, vaječnom žĺtku, a morských rybách.

Významnejší obsah zinku je vo výrobkoch z hrubej obilnej múky, tiež v sušených strukovinách. Je zaujímavé, že zinok zo živočíšnych zdrojov sa lepšie vstrebáva ako zo zdrojov rastlinných. Pre osoby staršie ako 15 rokov je denná dávka 15 mg. Menšie dávky potrebujú deti (líši sa podľa veku). V tehotenstve a kojení sa potreba zinku zvyšuje.

Vyvážená strava, ktorá obsahuje prírodné, nespracované potraviny, zabezpečuje dostatečné množstvo zinku. Ľudi, ktorí majú nedostatok zinku je ojedinelé, len u tých, ktorí nemajú správnu stravu. Zinok ako doplnok stravy je vhodné užívat len na lékarske doporučenie. Nedostatek zinku vedie k zníženej  chuti k jedlu a poruchy chuti.

Z nedostatku zinku u detí môže dôjsť k spomaleniu rastu a v ťažkých prípadoch aj k spomaleniu vývoja pohlavných orgánov a k malému vzrastu. Ťažký a dlhodobý nedostatek zinku môže vyvolať kožné poruchy, ako vypadávanie vlasov, vyrážkam alebo zápalom kože, či ústnej dutiny. Riziká z užívania nadbytku zinku sú malé. Pokiaľ by nadmerné užívanie bolo dlhodobé, môže znížiť vstrebávanie železa a medi.

Účinky:

  •  Pomáha prirodzene posilňovať imunitný systém.
  •  Má priaznivý účinok na vzhľad pokožky (akné, hojenie rán...)
  •  Podľa tradičnej čínskej medicíny zlepšuje libido + zvyšuje testosterón
  •  Zlepšuje stav vlasov, nechtov a podporuje ich rast
  •  Má priaznivý vplyv na zrak
  •  Podporuje funkciu sleziny

Výživový doplnok Activzinc obsahuje zinok vo forme laktátu zinku, ktorý sa v organizme ľahko vstrebáva a nezaťažuje orgány .

Denná porcia:

1 kapsula denne

Subjekt zodpovedný za informácie o potravinách:

Activstar s.r.o., Dolný Moštenec 163, 01701 Považská Bystrica


Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Ak sa náhodou na stránke vyskytli takéto, prípadne podobné spojenia, sú to len osobné skúsenosti našich klientov. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale

 

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom