Kontakt: +421 918 494 464  I  info@ekolagen.sk

       ekolagen

LunaCol - prvý epigenetický doplnok stravy 60 kps.

NÁŠ TIP

LunaCol - je inovatívny doplnok stravy, ktorý kombinuje pôsobenie lunasínu, lyzozýmu a beta-glukánov. Lunasin je proteín s malou molekulou, ktorý sa môže dostať dovnútra bunky. Pri perorálnej konzumácii je odolný voči tráviacim enzýmom, dostáva sa do krvi a následne do buniek. To z neho robí jedinečný proteín so širokým spektrom biologickej aktivity. Lysozým je enzým, ktorý je základom imunitného systému cicavcov a je vrodenou súčasťou nášho imunitného systému

Výrobca: Colway International
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: K110
Dostupnosť: v sklade dodávateľa. Doručenie 5-7 dní
59.95 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

LunaCol - Je prvý dostupný produkt v Európe, ktorý obsahuje LUNASIN - proteín, ktorý je v prírode jedinečný a tiež prvou epigenetickou potravinou na podporu imunity. Epigenetický účinok LUNASINU spočíva v tom, že pri pravidelnom užívaní  má pozitívny vplyv na prejav našej DNA. Užívatelia Lunasinu pociťujú pozitívne zmeny na zdraví behom krátkeho času, zmeny prebiehajú na bunkovej úrovni a sú dedičné. LunaCol je priekopnícky  najvýznamnejším produktom aký bol vyvinutý pod značkou Colway,  epigenetická potrava pre bunky. Očakáva veľký prelom v mnohých vedeckých oblastiach a vo vývoji nových riešení priaznivých pre podporu zachovania zdravia, mladosti a krásy. 

Lunasin ovplyvňuje vitalitu od úrovne DNA - reguláciou aktivity génov. Z tohto dôvodu sa označuje ako genetický materiál.

Výskumy potvrdzujú, že epigenetické faktory majú obrovský vplyv na fungovanie tela. Ako jeden z epigenetických faktorov vykazuje lunasín mimoriadne široké spektrum aktivity, vrátane: aktivácie imunitných síl, regulácie životného cyklu buniek a antioxidačných a protirakovinových vlastností. Je to iba niekoľko príkladov nezvyčajného biopotenciálu tohto proteínu.

Pretože lunazín počas svojej cesty gastrointestinálnym traktom nepodlieha enzymatickému tráveniu, dostáva sa do buniek bez straty svojej prirodzenej bioaktivity. Je zabudovaný do proteínového komplexu (2S albumín), nestrávi sa v žalúdku a prechádza cez črevá do krvi a do buniek.

Obsah: 28,98g (60 kapsulí po 483 mg)

Aktívne látky:

  • extrakt z kvasníc Saccharomyces cerevisiaes, ktorý obsahuje beta-D-glukán
  • lyzozym
  • extrakt zo sójových bôbov štandardizovaný na 10% LUNASINU
  • želatina z rýb (kapsulka),
  • protispekavá látka ( uhličitan vápenatý)

LUNASIN - prvá epigenetická potravina, ktorá ovplyvňuje EPIGENY

Epigenetické pôsobenie lunasinu sa prejavuje tým, že aj keď nie je schopné zmeniť náš kód DNA, tak jeho pravidelná konzumácia pozitívne ovplyvní to, ako sa naše DNA vyjadruje. 

Aby sme pochopili čo je epigenetika, môžeme si predstaviť, že naše genetické informácie sú napísané z časti perom a z časti tuškou. Zápis perom je GENÓM - ten nezmeníme. Zápis tuškou je EPIGENÓM - ten zmeniť môžeme. Svoje DNA samozrejme zmeniť nemôžeme, ale ako sa ukazuje, môžeme nezdravé gény čiastočne, možno úplne "vypnúť" a naopak, zdravé podporovať.  Užívaním epigenetickej potraviny môžme teda  zmeniť  "biologický osud"  toho, kto ju užíva.  

Lunasin - je prvá výživná látka tak preskúmaná, že tvrdenia amerických lekárov o tom, že pozitívne prínosy pri užívaní lunasinu prebiehajú na bunkovej úrovni a sú dedičné, môžeme považovať za absolútne platné. Preto LUNASIN užívajú nielen osoby, ktoré dbajú o svoje zdravie, ale i páry, ktoré plánujú potomkov.

 

Môže to znieť ako medical fiction, ale táto skutočnosť je potvrdená mnohými výskumami.

Neprekvapuje nás, že medzi mnohými molekulami na zemi je ako prvá epigenetická potravina popísaná práve bielkovina, ktorá bola na počiatku evolúcie. Táto bielkovina je súčasťou každej bunky nášho tela, je na nej založený jediný známy život vesmíru. 

Účinky lunasinu

O tomto peptide, ktorý je jedinečný vzhľadom k svojej aminokyselinovej skladbe, bolo vypracovaných množstvo štúdií, medzi nimi množstvo vedeckých prác dokumentujúcich výsledky lekárskeho výskumu lunasinu ako lieku, ktoré na tejto stránke z dôvodu legislatívy o doplnkoch výživy nemôžem uvádzať. Nájdete ich na odborných stránkach 

Zdravých ľudí na lunasine fascinuje predovšetkým to, že pri pravidelnom užívaní využívajú schopnosť epigenomu a sú menej často chorí. Práve v epigenome  naša správna voľba životného štýlu umožňuje pozitívnu expresiu génov – čiže dobré gény sú podporované a tie zlé nie. 

Lunasin – objavený na konci 20. storočia bol veľa rokov, hlavne v Európe látkou tak drahou a ťažko dostupnou surovinou, že sa jej nedostávalo ani do laboratórií, ktoré prevádzali výskum využitia vlastností tohto peptidu v medicíne. Príčinou bola na jednej strane neznalosť technológií jej izolovania a na druhej strane rozšírenia patentových nárokov na spôsoby jeho získavania americkými vedcami. Účinky boli potvrdené a musela sa hľadať lacnejšia a dostupnejšia metóda získavania tejto bielkoviny. 

Prvá technológia izolovania lunasinu zo sójových bôbov, ktorá sa stala naproti americkej metóde podstatne efektívnejšia a lacnejšia, bola ošetrená patentom v Poľsku. Autorom je Filip Porzucek, absolvent Univerzity Prírodných vied v Poznani a žiak dr. Jana Czarneckého ( vedátora a autora okrem iného aj metódy výroby natívneho kolagénu z tropokolagénu a jednej z najdrahšej substancie používanej v kozmetike, thymosin beta 4). A Colway sa stala jedinou firmou, ktorá smie používať vo svojich doplnkoch stravy biologicky aktívny lunasin získavaný touto patentovanou metódou.  

Až 5 mg lunasinu v 1 kapsuli LunaColu

Jedna kapsula LunaCol obsahuje až 5 miligramov lunasinu získaného pôvodnou poľskou metódou 10% biologicky aktívneho lunasínu, ktorá poskytuje 0,5 miligramu tohto proteínu v čistej forme. LunaCol v každej kapsli obsahuje 833 krát viac lunasinu, ako podobné produkty na americkom trhu.

 

Optické porovnanie:

Lunacol 

 

Ďalšie 2 dôležité aktívne látky obsahujúce LunaCol

Beta-D-glukany

- sú najdôležitejšími zložkami vlákniny. Ich pravidelné užívanie má svoje hlboké opodstatnenie v prevencii. S rastúcim povedomím o potrebe dopĺňať našu stravu látkami zdraviu prospešnými, sa stále viac pozornosti venuje polysacharidom. LunaCol neobsahuje plnivá, ich úlohu plnia β-glukany 1,3-1,6D, veľmi cenné pre zdravú výživu.

Lyzozym - (muramidáza)

je jedným zo základných enzýmov dôležitých pre imunitný systém cicavcov a vrodenou súčásťou nášho imunitného systému. Vo vysokej koncentrácii ho obsahuje materské mlieko, hlavne kolostrum, ktoré chráni novorodencov pred infekciami, kým sa im nevyvinie vlastný imunitný systém. Jedna z nejcennejších látok, ktoré môžu obsahovať potravinové doplnky. Je veľmi dôležitá, pretože nie je jednoduché získať lyzozym zo stravy. V malom množstve sa nachádza v mlieku, hlavne v koziom, nesmie byť však zničené UHT procesom. Trocha viac ho nájdeme v kozom syre a vaječných bielkach, ktoré by sa ale museli užívať surové, pretože tento enzým sa likviduje pri teplote 70 0C.

Užívať lyzozym je potrebné dlhodobo a trpezlivo, pretože pôsobí veľmi pomaly a bezpečne osídľuje náš tráviaci systém. Odmenou je objektívne a citeľné zlepšenie imunity. Lyzozym v čistej forme vykazuje antibakteriálne pôsobenie. 

Tento prvotný obranný mechanizmus, vlastný všetkým živým organizmom na akom pôsobí lyzozym, objavil v roce 1922 Alexander Fleming. Od začiatku považoval práve izolovanie a využitie tohto prírodného enzýmu za najväčší objav svojho života. Viac, ako objav penicilínu, ktorý ho preslávil.

 

INCI: Saccharomyces cerevisiae yeast extract, which contains beta-D-glucan, fish gelatin (capsule), anti-caking agent (calcium carbonate), lysozyme, soybean extract standardized to 10% lunasin.

Odporúčané dávkovanie:

Jedna kapsula 2x denne zapiť vodou. Neodporúča sa prekračovať dennú dávku.  Nepoužívať ako náhradu stravy, odporúča sa pestrá vyvážená strava a zdravý životný štýl.

Dôležité informácie pre užívateľov:

O zložkách, z ktorých sa skladá Lunacol, existuje rozsiahla literatúra, ktorá odôvodňuje dôležitosť pravidelného a stáleho užívania beta-glukanov, lyzozymu a lunasinu.*

Výber a pomer zložiek použitých v prípravku LunaCol je výsledkom konzultácií s poľskými vedcami v oblasti medicíny, vrátane imunológie. Lunasin v LunaCole je izolovaný z ekologických odrôd sóje, ktorá nebola geneticky modifikovaná. 

Štúdie ukázali, že lunasin v žiadnom prípade nespôsobuje alergické reakcie, ktoré vyvolávajú produkty zo sóje. Rovnako nemá žiadny vplyv na hormonálnu rovnováhu, pretože nemá žiadnu súvislosť s fytoestrogénmi

*Na internete je  dostupných stovky publikácií o vlastnostiach lunasinu. Tiež množstvo výsledkov výskumov dokumentujú jeho preventívne pôsobenie a liečbu mnohých chorôb. Ani z existencie týchto publikácií ani zo skutočnosti, že americký patentový úrad udelil ochranné právo na užívanieí lunasinu pre špecifické terapeutické účely - nie je možné vyvodiť žiadne závery ani naznačovať, že LunaCol, ktorý obsahuje lunasin, by mohol byť doporučovaný ako liek na akúkoľvek chorobu. Lunasin, ktorý je zložkou LunaColu, je získavaný autorskou metódou v Poľsku a nie je možné s ňou spájať žiadne experimenty prevádzané v iných krajinách alebo s iným výskumným materiálom. Neexistuje žiadne zdravotné osvečenie týkajúce sa lunasinu schváleného Európskou komisiou v registru EFSA a prípravok LunaCol bol uvedený na trh ako doplnok stravy. 

Zloženie LunaCol

Subjekt zodpovedný za informácie o potravinách:

Colway,  Spółka Jawna
84-207 Koleczkowo
ul. Hippiczna 2 

Upozornenie! Podľa nariadenia EP a rady ES č. 1924 z roku 2006,

nemôžu byť žiadnym doplnkom výživy priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Tieto informácie hovoria o všeobecných účinkoch jednotlivých zložiek, o ktorých sa dočítate v encyklopédiách a náučnej literatúre.
Všetky uvedené informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach sú súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení doplnkov výživy prípadne ich nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky doplnku výživy treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 


 

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom