Kontakt: +421 918 494 464  I  info@ekolagen.sk

       ekolagen

Magnezium Complex - 60 kps.

Magnezium complex je  kombinácia troch foriem horčíka s vysokou biologickou dostupnosťou – laktátu horečnatého, citrátu horečnatého a bisglycinátu horečnatého – obohatených vitamínom B₆, ktorý uľahčuje absorpciu tohto prvku,  jeho transport do buniek organizmu a udržiavanie jeho intracelulárnych zásob. Denná odporúčaná dávka 2 kps.

Výrobca: Colway International
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: K080
Dostupnosť: v sklade dodávateľa.
24.55 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Intenzívný životný štýl, fyzická námaha, nepravidelný spánok, stres, alkohol a pitie veľkého množstva kávy – to všetko zvyšuje potrebu horčíka.

Magnezium Complex doplňuje každodennú stravu o horčík, ktorý patrí k tým stopovým prvkom, ktoré majú rozhodujúci vplyv na zachovanie zdravia a vitality človeka. Horčík je aktivátorom viac než 300 enzýmov podieľajúcich sa mimo iného na metabolizme sacharidov a tukov.

Stabilizuje funkcie nervového systému a prispieva tak k ukľudneniu a zvýšeniu produktivity práce nášho mozgu. Horčík je tiež  nevyhnutný pre správny rast našich kostí a ich mineralizáciu.

Horčík pomáha pri:

•          správnej funkcii svalov,

•          udržania zdravých kostí a zubov,

•          udržiavaní  elektrolytickej rovnováhy,

•          správnej  syntéze proteínov,

•          udržiavaní  správnych psychologických funkcií,

•          udržiavaní  správneho energetického metabolizmu

Magnezium Complex

Aktívne látky:

Citrát horečnatý – zaisťuje veľmi vysokú absorpciu iontov horčíka, je lepšie rozpustný vo vode ako oxid horečnatý, a to až o 55%. Absorpcia horčíka prebieha súčasne s absorpciou vody, takže čím lepšia je rozpustnosť zlúčeniny vo vode, tým väčšia je jej absorpcia v našom organizme. K ionizácii citrátu horečnatého v ľudskom tele je nevyhnutné menšie množstvo žalúdočných kyselín.

Citrát horečnatý sa doporučuje osobám trpiacim nedostatočnou sekréciou žaludočnej kyseliny. Okrem toho citrát uvoľňuje tiež kyselinu citrónovú, ktorá plní pomocnú úlohu pri výrobe energie v bunkách.

Bisglycinát horečnatý (chelát) je kombinácia horčíka a glycinu, čo je najjednoduchšia amino-kyselina. Toto spojenie má vplyv na rýchlu absorpciu v našom organizme – naviac bez vedľajších účinkov (nemá žiadne laxačné vlastnosti). Suplementácia glycinatom horečnatým pomáha zmierniť symptómy spojené so syndromom chronickej únavy a tiež podporuje činnosť nervovej sústavy.

Dodatočným účinkom glycinátu je jeho schopnosť odstraňovať z tela ortuť (môže sa nevedomky dostať do nášho organizmu napríklad pri konzumácii rýb pochádzajúcich zo znečistených vôd). Tento proces sa nazýva chelatácia.

Laktát horečnatý – je horečnatá soľ kyseliny mliečnej. Jedná sa o prirodzene sa vyskytujúci minerál, ktorý podporuje činnosť obehového systému, nervovej sústavy a zažívacieho ústrojenstva. Podporuje tiež činnosť svalov a distribúciu glukózy.

Laktát horečnatý podporuje tiež stavbu kostí, zubov a v kombinácii s vápnikom. Je tiež zodpovedný za produktivitu buniek, pretože podporuje ich rast a delenie, podporuje správnu funkciu nervových buniek a metabolické procesy.

Vitamin B6 – zvyšuje účinnosť pôsobenia tohoto prvku tým, že uľahčuje absorpciu horčíka, jeho transport do buniek organizmu a udržiavanie intracelulárnych zásob. Ako horčík, tak i vitamín B₆ sú nevyhnutné v procese enzymatickej syntéze proteínov a spolupracujú v mnohých  fyziologických aktivitách. 

Zloženie:

 Ingredients

Content in 1 capsule

% NRV (Nutrient Reference Value)

Magnezium

93,75 mg

25%

Vitamín B6

1,4 mg

100%

 

 

 

 

 

Doporučená denná spotreba:

Prípravok je nutné zapíjať vodou. Doporučená denná dávka sú 2 kapsle.

Upozornenie:  Preparát je určený pre dospelé osoby. Neprekračujte doporučenú spotrebu v priebehu dňa. Nepoužívajte, ak ste alergickí na ktorúkoľvek zo zložiek. Nepoužívajte doplnok stravy po uplynutí dátumu minimálnej trvanlivosti. Dátum minimálnej trvanlivosti je uvedený na bočnej strane obalu.

Subjekt zodpovedný za informácie o potravinách:

Colway,  Spółka Jawna
84-207 Koleczkowo
ul. Hippiczna 2 

 

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Ak sa náhodou na stránke vyskytli takéto, prípadne podobné spojenia, sú to len osobné skúsenosti našich klientov. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale

 

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom